Індійського суддю висміяли за слова про целібат у павичів

павлин Копирайт изображения Getty Images

Індійський суддя став об'єктом кепкування в соцмережах, після того як цілком серйозно заявив, що самка павича вагітніє шляхом ковтання сліз самця.

Під час слухань у верховному суді штату Раджастан суддя Махеш Шарма розповідав, що павича особливо шанують в Індії, тому що "він вважається благочестивим" і дотримується "довічної обітниці безшлюбності".

Як зазначає агенція AFP, це було останнє судове слухання під головуванням Махеш Шарми - з наступного дня він йшов у відставку.

На засіданні розглядали петицію однієї з некомерційних організацій про стан коров'ячих ферм.

Суддя звернувся до федерального уряду з рекомендацією негайно оголосити корову національною твариною Індії. Цього ж статусу, на думку судді, заслуговує і павич - разом із коровою індійці шанують його "за божественні якості", сказав він.

Багато користувачів соцмереж не підтримали теорію про целібат у павичів і почали іронізувати над суддею. Одні виклали в мережу фотографії, які спростовують теорію про безстатеве розмноження павичів, інші обмежилися твітами.

Копирайт изображения ROHIT PRADHAN
Image caption Це те саме, що індійські батьки століттями розповідають дітям про те, звідки вони беруться ...
Копирайт изображения AJ
Image caption Кому потрібна [гумористична програма] Comedy Night, коли є суддя Верховного суду з жартами про целібат павлінів.
Копирайт изображения KAWALPREET KAUR
Image caption Нічого смішного тут немає. Це показник того, що низькі стандарти судової системи падають ще нижче. Тепер міф дорівнює закону. Норми поведінки рівні закону.

За словами експертів, твердження судді не має жодного наукового обґрунтування.

"Теорія про павлінів, які нібито п'ють сльози з метою розмноження - це старий міф, - пояснив в інтерв'ю газеті Indian Express орнітолог Бікрам Грюал. - Як і всі інші птахи, вони розмножуються методом злягання".

Також на цю тему