Путін: хакерами можуть бути патріотичні росіяни

Володимир Путін Копирайт изображения AFP
Image caption Пан Путін сказав, що патріотів може дратувати хвиля русофобії

Російський президент Володимир Путін каже, що до хакерства можуть вдаватися патріотично налаштовані росіяни, яким не до вподоби потік "русофобії".

Такі особи, за його словами, можуть долучатися до "справедливої боротьби проти тих, хто погано висловлюється" про Росію.

"Хакери - люди вільні, як художники, - настрій у них гарний, вони встали зранку і картини малюють. Так само і хакери: вони прокинулися сьогодні, прочитали, що там щось відбувається в міждержавних відносинах, якщо вони налаштовані патріотично, вони починають вносити свою лепту, як вони вважають правильним в боротьбі з тими, хто погано відгукується про Росію. Теоретично це можливо", - сказав російський президент.

"Можу собі уявити і такий варіант, що спеціально хтось робить - вибудовує ланцюжок різних атак таким чином, щоб джерелом цієї атаки уявити територію Російської Федерації", - додав Путін.

Водночас він заперечив причетність російської держави до хакерських атак на США під час президентських виборів минулого року.

Росія на державному рівні не здійснює хакерських атак, а намагається з ними боротися, заявив Володимир Путін.

На його думку, жодні хакери не можуть серйозно вплинути на хід виборчої компанії.

Деякі політики США висловили переконання, що Росія була причетна до спроб вплинути на перебіг виборчої кампанії.

У березні ФБР США підтвердило, що розслідує можливість російського втручання у виборчий процес.

Бюро розслідує можливі зв'язки між Росією і виборчою кампанією Дональда Трампа, який переміг на виборах у листопаді 2016 року.

Адміністрація президента Трампа спростовує будь-яку змову з росіянами.

Трамп, якого в ході кампанії дехто вважав проросійським кандидатом, заявив, що інші країни, в тому числі Росія і Китай, регулярно намагаються зламати сервери американських організацій, в тому числі Національного комітету Демократичної партії.

У той же час він не став виділяти Росію в списку країн, які цим займаються, і продовжує наполягати на тому, що втручання хакерів ніяк не вплинуло на результат голосування і на його перемогу на виборах.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему