Трамп оголосив про вихід США з Паризької угоди з клімату

Заводы в Китае Копирайт изображения Reuters

Президент США Дональд Трамп оголосив, що Сполучені Штати виходять з Паризької угоди про клімат, укладеної 2015 року. Під час своєї передвиборчої кампанії пан Трамп обіцяв виборцям ухвалити таке рішення.

Водночас Дональд Трамп заявив, що Вашингтон почне нові переговори про угоду з клімату на умовах, більш вигідних для США.

Він заявив, що це допоможе американській нафтовій та вугільної промисловості.

Критики такого рішення заявляють, що воно означає відмову США від світового лідерства у вирішенні найбільшої проблеми, яка стоїть перед міжнародним співтовариством.

Дональд Трамп неодноразово заявляв, що не вірить у глобальне потепління, і обіцяв відмовитися від участі в Паризькій під час президентської кампанії 2016 року.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Дональд Трамп не раз заявляв, що не вірить у глобальне потепління

Паризька хартія передбачає зобов'язання скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Документ також передбачає виділення 100 млрд доларів до 2020 року країнам, що розвиваються, на вирішення проблем екології.

Угода із боротьби зі змінами клімату була підписана представниками понад 170 країн, в тому числі США, Китаєм і Росією.

У травні, напередодні саміту "Великої сімки", генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Дональда Трампа не виходити з Паризької угоди.

За словами пана Гутерріша, підтримка Сполучених Штатів, найбільшої економіки в світі, життєво необхідна для реалізації цієї угоди.

Лідери Євросоюзу і Китай вирішили випустити спільну заяву на підтримку Паризької хартії, яка, на їхню думку, сьогодні важлива як ніколи.

У заяві, проект якого був наданий ВВС, йдеться, що зміни клімату негативно впливають на національну безпеку, а також соціальну і політичну стабільність, а перехід до "чистої" енергії створює нові робочі місця і сприяє економічному зростанню.

"Паризька хартія життєво важлива для нашого колективного майбутнього. Важливо також, щоб американське суспільство, як і суспільства інших країн, бізнес-співтовариства, мобілізувалися, щоб зберегти Паризьку хартію як головну гарантію майбутнього наших дітей та онуків", - сказав пан Гутерріш.

Китай обіцяє виконати свої зобов'язання

Прем'єр Державної ради КНР Лі Кецян заявив, що країна виконає зобов'язання, прописані в Паризькій угоді.

У своїй промові під час візиту до Німеччини він сказав, що в інтересах Китаю боротися зі змінами клімату.

2007 року Китай обігнав США за обсягами викидів парникових газів.

Росія також буде дотримуватися своїх зобов'язань, однак вказує на те, що вихід США з угоди вплине на програму.

Відмова президента Трампа від угоди викликала розчарування на саміті "Великої сімки".

Канцлер Німеччини Ангела Меркель охарактеризувала переговори як "важкі, якщо не сказати незадовільні".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему