Трамп оголосив про вихід США з Паризької угоди з клімату

Заводы в Китае

Автор фото, Reuters

Президент США Дональд Трамп оголосив, що Сполучені Штати виходять з Паризької угоди про клімат, укладеної 2015 року. Під час своєї передвиборчої кампанії пан Трамп обіцяв виборцям ухвалити таке рішення.

Водночас Дональд Трамп заявив, що Вашингтон почне нові переговори про угоду з клімату на умовах, більш вигідних для США.

Він заявив, що це допоможе американській нафтовій та вугільної промисловості.

Критики такого рішення заявляють, що воно означає відмову США від світового лідерства у вирішенні найбільшої проблеми, яка стоїть перед міжнародним співтовариством.

Дональд Трамп неодноразово заявляв, що не вірить у глобальне потепління, і обіцяв відмовитися від участі в Паризькій під час президентської кампанії 2016 року.

Автор фото, Reuters

Підпис до фото,

Дональд Трамп не раз заявляв, що не вірить у глобальне потепління

Паризька хартія передбачає зобов'язання скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Документ також передбачає виділення 100 млрд доларів до 2020 року країнам, що розвиваються, на вирішення проблем екології.

Угода із боротьби зі змінами клімату була підписана представниками понад 170 країн, в тому числі США, Китаєм і Росією.

У травні, напередодні саміту "Великої сімки", генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Дональда Трампа не виходити з Паризької угоди.

За словами пана Гутерріша, підтримка Сполучених Штатів, найбільшої економіки в світі, життєво необхідна для реалізації цієї угоди.

Лідери Євросоюзу і Китай вирішили випустити спільну заяву на підтримку Паризької хартії, яка, на їхню думку, сьогодні важлива як ніколи.

У заяві, проект якого був наданий ВВС, йдеться, що зміни клімату негативно впливають на національну безпеку, а також соціальну і політичну стабільність, а перехід до "чистої" енергії створює нові робочі місця і сприяє економічному зростанню.

"Паризька хартія життєво важлива для нашого колективного майбутнього. Важливо також, щоб американське суспільство, як і суспільства інших країн, бізнес-співтовариства, мобілізувалися, щоб зберегти Паризьку хартію як головну гарантію майбутнього наших дітей та онуків", - сказав пан Гутерріш.

Китай обіцяє виконати свої зобов'язання

Прем'єр Державної ради КНР Лі Кецян заявив, що країна виконає зобов'язання, прописані в Паризькій угоді.

У своїй промові під час візиту до Німеччини він сказав, що в інтересах Китаю боротися зі змінами клімату.

2007 року Китай обігнав США за обсягами викидів парникових газів.

Росія також буде дотримуватися своїх зобов'язань, однак вказує на те, що вихід США з угоди вплине на програму.

Відмова президента Трампа від угоди викликала розчарування на саміті "Великої сімки".

Канцлер Німеччини Ангела Меркель охарактеризувала переговори як "важкі, якщо не сказати незадовільні".