Світові лідери засудили рішення Трампа вийти з кліматичної угоди

Макрон Меркель Копирайт изображения AFP
Image caption Лідери провідних країн ЄС засудили рішення Дональда Трампа

Лідери провідних держав світу засудили рішення президента Дональда Трампа про вихід США з Паризької кліматичної угоди.

Керівники Франції, Німеччини та Італії оприлюднили спільну заяву, в якій відкинули можливість нових перемовин щодо угоди.

"Ми вважаємо досягнуту в Парижі у грудні 2015 року угоду незворотною, ми переконані, що Паризьку угоду не можна переглянути, адже вона є життєво важливим інструментом для нашої планети, суспільств та економік", - йдеться в заяві.

Президент Франції Еммануель Макрон зробив спеціальне звернення англійською мовою, в якому наголосив на важливості запобігання кліматичним змінам. Рішення президента Трампа він назвав помилковим.

"Я поважаю це рішення. Проте вважаю, що це - жахлива помилка. І для США, і для цілої планети. Давайте знову зробимо нашу планету великою", - обіграв Макрон передвиборче гасло пана Трампа.

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей висловила своє розчарування і під час телефонної розмови заявила Дональду Трампу, що угода захищає "процвітання та безпеку майбутніх поколінь".

Копирайт изображения Reuters

Канада також "глибоко розчарована" рішенням Дональда Трампа, заявила міністр екології країни Катрін Маккенна.

Вихід США з угоди також засудили лідери північноєвропейських країн - Швеції, Фінляндії, Данії, Норвегії та Ісландії.

Речник ООН заявив, що рішення президента США стало "головним розчарування для глобальних намагань зменшити викиди парникових газів та забезпечити глобальну безпеку".

Копирайт изображения Reuters

Колишній президент США Барак Обама, який погодив угоду, розкритикував крок наступника, звинувативши його у "відмові від майбутнього".

Один з найвідоміших бізнесменів США Елон Маск у відповідь на рішення Дональда Трампа заявив, що на знак протесту більше не буде радником президента США.

"Зміна клімату реальна. Вихід з Паризької угоди не піде на користь США чи світу", - написав пан Маск у Twitter.

Паризька угода передбачає зобов'язання скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Документ також передбачає виділення 100 млрд доларів до 2020 року країнам, що розвиваються, на вирішення проблем екології.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему