Указ Трампа про заборону для мігрантів хочуть відновити через суд

Ракція на указ Копирайт изображения AFP
Image caption Указ Дональда Трампа про мігрантів з кількох країн викликав масові акції протесту в США

Білий дім звернувся до Верховного суду США щодо відновлення указу Дональда Трампа про заборону в'їзду у Сполучені Штати жителям шести переважно мусульманських країн.

Указ був раніше заблокований на невизначений термін судами нижчих інстанцій як дискримінаційний.

Указ Дональда Трампа викликав масові акції протесту в США.

Зараз Білий дім подав два термінових звернення з проханням відмінити ці судові рішення.

Аргументи Білого дому

"Ми звернулися до Верховного суду з цією важливою справою і впевнені, що указ президента Трампа перебуває у межах його законних повноважень щодо забезпечення безпеки нації і захисту нашого суспільства від тероризму", - заявила представник міністерства юстиції Сара Ісгур Флорес.

"Президент не зобов'язаний допускати людей з країн, які спонсорують або прикривають терористів, поки він не визначить, що їх можна належним чином перевірити, і вони не становлять загрози для безпеки Сполучених Штатів", - додала вона.

Рішення судів

Перший міграційний указ Дональда Трампа з'явився наприкінці січня і був заблокований за тиждень - після позову, поданого штатами Вашингтон і Міннесота.

Копирайт изображения EPA
Image caption Трамп наполягає, що його указ посилює нацбезпеку США

Після цього очільник Білого Дому у березні підписав нову версію указу, яка забороняла видавати візи жителям Сомалі, Ірану, Сирії, Судану, Лівії та Ємену. Постанова також вводила тимчасову заборону на прийом всіх біженців.

Однак окружний суд штату Меріленд тимчасово заблокував і цей указ. На думку суддів, рішення президента суперечило конституції.

Пізніше федеральний суддя у штаті Гаваї також став на сторону тих, хто вважає указ дискримінаційним.

Більше того, суд вказав на "сумнівні докази" в обґрунтуванні Білого дому щодо користі указу президента Трампа національної безпеки.

Минулого місяця федеральний апеляційний суд у Вірджинії відмовився зняти тимчасову блокування указу.

Тоді суд заявив, що аргумент Вашингтона про національну безпеку - "другорядне виправдання для указу, який базується на релігійному упередженні і покликаний заборонити мусульманам в'їзд в цю країну".

Також на цю тему

Новини на цю ж тему