Лікаря з клініки ЕКЗ звинуватили у використанні власної сперми

ЕКЗ Копирайт изображения Science Photo Library
Image caption Цього лікаря звинуватили в тому, що він використав власну сперму для запліднення яйцеклітин клієнток

Суд у Нідерландах задовольнив прохання сімей, які вимагають провести експертизу ДНК покійного лікаря з клініки лікування безпліддя, звинуваченого у використанні його власної сперми в десятках випадків.

Лікаря Яна Карбаата підозрюють у тому, що він є батьком близько 60 дітей , зачатих у клініці ЕКЗ неподалік Роттердама.

Експертизу ДНК буде проведено на персональних речах, вилучених з його будинку після смерті в квітні цього року. Йому було 89 років.

Адвокат його сім'ї наполягав, що жодних доказів, які б підтверджували претензії позивачів, немає.

Ян Карбаат називав себе "піонером в області запліднення".

Його клініку закрили в 2009 році на тлі повідомлень про те, що він нібито фальсифікував дані, аналізи й описи донорів сперми і перевищив допустимий максимальний поріг шість дітей на одного донора.

На судовому слуханні минулого місяця адвокат 23 батьків і дітей сказав, що серед імовірних випадків заміни сперми є клієнт, який має карі очі, хоча донор сперми мав бути блакитнооким, і клієнт чоловічої статі, який фізично схожий на лікаря.

Профіль ДНК лікаря залишатиметься засекреченим, доки родини позивачів не зможуть показати підстави, які дозволять вважати, що саме він є батьком тих дітей, повідомила кореспонднетка ВВС у Нідерландах Анна Голліган окружного суду в Роттердамі.

Зрештою, якщо профіль ДНК збігатиметься, діти сподіваються подати в суд на лікаря, можливо, на тій підставі, що вони не повинні існувати, додає наша кореспондентка.

Новини на цю ж тему