Чорногорія заборонила в'їзд 149 росіянам, причетним до анексії Криму

Перелік осіб під санкціями Копирайт изображения Pobjeda
Image caption Перелік осіб, які не відпочиватимуть у Чорногорії

Влада Чорногорії закрила в'їзд на територію країни для 149 громадян Росії і України, пов'язаних з анексією Криму і збройним конфліктом на Донбасі, повідомили балканські ЗМІ.

5 червня країна стане 29-м членом блоку НАТО.

До "чорного списку", зокрема, потрапили віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін, секретар Ради безпеки Микола Патрушев, директор Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін і керівник Чечні Рамзан Кадиров.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков в п'ятницю заявив, що в Кремлі нічого не знають про ухвалені Чорногорією обмежувальні заходи, повідомило з Москви агентство Інтерфакс.

Напередодні ЗМІ повідомили про заборону на в'їзд в Росію для значної частини чорногорської політичної еліти, включаючи прем'єр-міністра Душко Марковича і спікера парламенту Івана Брайовіча. Перед цим стало відомо про видворення з Росії представника Демократичної партії соціалістів Міодрага Вуковича.

Відносини між Москвою і Підгорицею погіршилися після приєднання Чорногорії до антиросійських санкцій ЄС і на тлі інтеграції країни в НАТО, яка завершується на початку червня.

Москва досі не встановила контакт з новим урядом Чорногорії, сформованим після виборів 2016 року, які супроводжувалися заявою властей про спробу державного перевороту за участю проросійських політиків.

Новини на цю ж тему