Путін прирівняв критику Росії до антисемітизму

Путін обурюється Копирайт изображения EPA
Image caption Путін обурюється звинуваченнями на адресу Росії

Президент Росії Володимир Путін вимагає припинити звинувачувати російську владу у втручанні в вибори в США в 2016 році.

Він вважає, що Дональд Трамп провів ефективну виборчу кампанію, а його суперники не хочуть визнавати поразки і шукають у Росії причин власної поразки. Російський президент порівняв це з антисемітизмом.

Виступаючи на Петербурзькому економічному форумі, Путін відповів на запитання ведучої сесії, американської журналістки Меган Келлі з телекомпанії NBC, яка сказала, що причетність Росії до втручання у виборчу кампанію подвердили сім спецслужб США. Вона також сказала, що існують звіти про це.

"А ви читали ці звіти?" - заперечив Путін. Журналіст послалася на "публічну версію" скандалу.

"Публічну версію ... - повторив за нею президент Росії. - Тобто ніяку".

"Я читав ці звіти, - продовжив він. - Навіть у цих звітах немає нічого конкретного! Там тільки припущення і висновки на основі припущень. Все!"

Далі Путін згадав свій досвід роботи в КДБ, де в таких випадках вимагали пред'явити "адреси, явки прізвища". "Де це все?" - запитав він. "Що стосується "незалежних джерел"- немає нічого незалежного в цьому світі", - додав Путін.

"Мені здається, треба припинити цю непотрібну і шкідливу балаканину", - заявив Путін, назвавши звинувачення на адресу президента Трампа в контактах з російською владою спробою вирішити внутрішньополітичні питання за допомогою зовнішньополітичних інструментів.

Ведуча, в свою чергу, заперечила, що версія про втручання Росії в американські вибори підтверджена доказами, аж до "відбитків пальців".

"Які відбитки пальців? - обурився Путін. - Відбитки копит, рогів, ще скажіть ..."

За словами Путіна, фахівці в сфері кібертехнологій "що завгодно вигадають і кого завгодно звинуватять".

"Це не докази - це спроби перекласти з хворої голови на здорову", - заявив Путін і вчергове похвалив виборчу кампанію Трампа, яка, на його думку, була ефективніша, ніж кампанія його суперниці-демократки Гілларі Клінтон.

"Я і сам іноді думав: перебирає мужик", - сказав Путін під сміх залу, пояснивши, що Трампу вдалося достукатися до виборців. "А інша команда прорахувалася! - додав він. - Визнати цю помилку [їм] не хочеться. Легше сказати, що ми не винні, це винні росіяни".

"Це мені взагалі антисемітизм нагадує - у всьому євреї винні. Розумієте, сам дурень, нічого зробити не може - євреї винні. Але ми знаємо, до чого призводять такі настрої - нічим хорошим вони не закінчуються", - підсумував Путін.

"Припиніть!" - ще раз зажадав президент Росії. На завершення він сказав, що американські політики самі "з ногами вдерлися в нашу політику" і "жуйку жують", "в тому числі на рівні дипломатичних відомств".

"Закінчуйте давайте! - повторив Путін. - І вам стане легше, і нам".

Відповідаючи на останнє запитання на цю тему, чи могли все-таки бути якісь залаштункові домовленості у Росії з командою Трампа про скасування санкцій, Путін запропонував "таблетку", яка позбавила б від таких підозр. "Ні, таких домовленостей не було", - додав він уже серйозно.

Конгрес США і ФБР зараз ведуть розслідування повідомлень про імовірні спроби Росії вплинути на результат президентських виборів у США в 2016 році з метою перешкодити Клінтон стати главою держави.

Наступного тижня свідчення в сенатському комітеті повинен дати відправлений у відставку глава ФБР Джеймс Комі.

Американські ЗМІ повідомляли, що Трамп міг звільнити його через відмову зам'яти історію ззі своїм радником з нацбезпеки Майклом Флінном, який, своєю чергою, втратив посаду після того як з'ясувалося, що він приховав зміст розмов з російським послом Сергієм Кисляком.

"Так ні про що не говорили! - прокоментував цю ситуацію Путін, виступаючи на форумі. - Просто загальні слова про те, що нам потрібно подумати про те, як нам вибудовувати відносини".

Крім того, під підозрою в зв'язках з Росією перебуває зять і радник Трампа Джаред Кушнер, який також проводив зустрічі з російськими представниками, в тому числі з главою Зовнішекономбанку Сергієм Горьковим.

Напередодні в кулуарах форуму Горьков відмовився відповідати на питання Російської служби Бі-бі-сі, про що він говорив з Кушнером.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему