Ірландія отримає першого прем'єра-гея

Лео Варадкар Копирайт изображения Reuters
Image caption У свої 38 років Лео Варадкар буде наймолодшим прем'єром в історії Ірландії

Лідером найбільшої партії Ірландії "Фіне Гел" обраний Лео Варадкар, що відкрито оголосив про свою гомосексуальність.

38-річний політик також стане наймолодшим прем'єром в історії Ірландії і першим керівником держави, який має індійське походження.

За підсумками партійного голосування Варадкар отримав 60% голосів, випередивши свого головного конкурента Саймона Ковенея.

Батько нового партійного лідера переїхав з Індії до Ірландії в 1970-х роках, коли ця країна вважалася однією з найконсервативніших у Європі.

Варадкар оголосив про свою сексуальну орієнтацію в 2015 році, коли в країні проходив референдум щодо легалізації одностатевих шлюбів.

"Якщо хтось мого віку, моєї змішаної кровіі всіх тих якостей, які складають мій характер, потенційно зможе стати лідером країни, то думаю, що це буде посланням до кожної народженої сьогодні дитини про те, що в Ірландії немає посади, на яку вона не зможе претендувати ", - сказав Варадкар на цьому тижні радіостанції Newstalk.

Ірландія тривалий час вважалася однією з найбільш негативно налаштованих до ЛГБТ-спільноти країн Європи - до 1993 року гомосексуальність в країні була поза законом.

Копирайт изображения PA
Image caption Лео Варадкар і Саймон Ковеней (праворуч) були головними суперниками в змаганні за лідерство в партії

Нового лідера партії "Фіне Гел" ще мають затвердити незалежні представники коаліційного уряду меншості перед тим, як він стане прем'єр-міністром (Тішеком).

Очікують, що це станеться до кінця червня.

Енда Кенні, якому 66 років, очолював партію 15 років і склав повноваження лідера в травні.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему