Голова Пентагону вчергове дорікнув Китаю у мілітаризації

Штучні острови Копирайт изображения Getty Images

США не мають наміру миритися із мілітаризацією Китаю на штучних островах у Південно-Китайському морі, заявив голова Пентагону Джеймс Меттіс.

Подібні дії підривають стабільність і безпеку в регіоні, сказав пан Меттіс на конференції безпеки у Сінгапурі.

"Ми виступаємо проти країн, які мілітаризують штучні острови і висувають занадто великі претензії на міжнародні води. Ми не можемо і не будемо погоджуватися із односторонніми примусовими змінами статус-кво", - попередив пан Меттіс.

Одночасно міністр оборони США зазначив про важливу роль Китаю у стримуванні північнокорейської ракетної і ядерної активності.

Раніше держсекретар США Рекс Тіллерсон говорив, що США "ясно дасть зрозуміти Китаю, що треба припинити будівництво на островах".

У відповідь у Пекіні заявили, що Китай відстоюватиме свої інтереси в регіоні.

Історія питання

Китай претендує майже на все Південно-Китайське море, у тому числі рифи і острови, про права на які заявляють й інші держави. А США наполягають, що можуть проводити операції у будь-яких міжнародних водах.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Китай побудував острови на рифах і на деяких має військові об'єкти

Пекін і Вашингтон раніше обмінювалися звинуваченнями у мілітаризації Південно-Китайського моря. В останні роки Китай штучно нарощує острова архіпелагу Спратлі, розміщуючи на них військову інфраструктуру.

Наприкінці минулого року американські експерти Центру стратегічних і міжнародних досліджень розгледіли на супутникових фотографіях ознаки систем протиракетної оборони на цих насипних островах.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему