Прощатися із Любомиром Гузаром можна впродовж ночі

Прощання з Гузаром

До понеділка у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві триватиме цілодобове прощання з Блаженнішим Любомиром Гузаром.

Верховного Архієпископа-емерита Української Греко-Католицької Церкви, який раніше очолював її, поховають 5 червня у крипті собору.

Доступ до труни обмежували лише під час святкових недільних літургій, яких у неділю провели три літургії - о 7:30, 9:00 і 11:00.

"Відтоді, як труну встановили посередині храму, всі охочі мають змогу попрощатися з Блаженнійшим - двері собору будуть відчинені цілодобово і біля домовини відбуватимуться молитовні чування", - повідомили в УГКЦ.

Завершиться прощання у понеділок Архиєрейською літургією та чином поховання.

"До собору приїдуть близько 600 священнослужителів з різних єпархії України та з-за кордону. У молитві братиме участь особистий посланець Святішого Отця Франциска Архиєпископ Кірил Василь, секретар Конгрегації для Східних Церков", - зазначили у церкві.

Автор фото, AFP

Багаторічний керівник Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир Гузар помер 31 травня на 85-му році життя.

Напередодні з ним прощалися у Львові. До собору Святого Юра, де проходила церемонія, прийшли тисячі вірян.

Участь у прощанні в Києві взяли президент із дружиною, прем'єр та члени уряду.

"Для кожного він знаходив абсолютно унікальні слова. Багатогодинні розмови і зустрічі з ним заряджали, незважаючи нібито на зовнішню неміч, твердим оптимізмом", - сказав Петро Порошенко.

"Він є справжнім нащадком Андрія Шептицького і Йосипа Святого і відігравав надзвичайно важливу роль не лише для Української греко-католицької церкви, не тільки для всієї нашої держави, а й для всього світового українства", - додав глава держави.