Чорногорія офіційно стала 29-м членом НАТО

Церемонія Копирайт изображения Getty Images
Image caption Церемонія передання Чорногорії протоколу. що підтверджує членство країни в НАТО, пройшла в будівлі американського Держдепартаменту

У понеділок Чорногорія офіційно стала 29-м членом НАТО. На церемонії у Вашингтоні очільник МЗС Чорногорії Серджан Дармановіч передав протокол про вступ країни в альянс заступнику держсекретаря США Томасу Шеннону.

"Сьогодні ми стали частиною наймогутнішого і найуспішнішого альянсу в історії, - заявив під час церемонії прем'єр Чорногорії Душко Маркович. - Ми святкуємо сьогодні те, що ніхто більше не вирішуватиме за нас і за нашу країну у нас за спиною".

Через два дні, 7 червня, прапор Чорногорії буде урочисто піднято в штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі.

Процес вступу Чорногорії до НАТО почався в березні 2014 року. У травні того ж року Чорногорія приєдналася до санкцій Євросоюзу проти Росії, введених у зв'язку з конфліктом на Донбасі й анексією Криму.

28 квітня 2017 року парламент Чорногорії (Скупщина) ратифікував протокол про приєднання країни до НАТО.

У російському МЗС, коментуючи завершення процедури вступу Чорногорії до альянсу, заявили, що напередодні цієї події помітили "черговий потік дезінформації та заїжджених пропагандистських кліше на адресу Росії з офіційної Подгориці".

У МЗС також зазначили, що "в світлі ворожої лінії чорногорської влади" Москва залишає за собою право на заходи у відповідь, не уточнивши, які саме дії розглядають як ворожі.

29 травня стало відомо, що у відповідь на приєднання Чорногорії до антиросійських санкцій Москва закрила в'їзд представнику Демократичної партії соціалістів Чорногорії Міодрагу Вуковичу. Після цього МЗС Чорногорії вручив російському послу Сергію Грицаю ноту протесту.

У жовтні минулого року в Чорногорії були затримані близько 20 осіб за підозрою в підготовці нападів в день парламентських виборів. На початку листопада прокуратура країни заявила, що за організацією нападів стоять російські націоналісти.

При цьому у відомстві підкреслили, що у нього немає доказів того, що до змови причетна влада Росії.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему