Поліція розслідує захоплення заручниці в Мельбурні як "теракт"

мельбурн Копирайт изображения Reuters

Австралійська поліція розслідує захоплення заручниці у Мельбурні як "терористичний інцидент", у якому убили озброєного нападника.

Поліція приїхала до однієї з багатоповерхівок у австралійському Мельбурні після повідомлення про вибух. У холі будинку правоохоронці виявили тіло чоловіка.

Озброєний нападник, Якуб Хайре, силоміць утримував жінку в одній з квартир.

29-річний чоловік зателефонував до одного зі ЗМІ у той час, коли утримував заручницю, і заявив, що він діє від імені угрупування "Ісламська держава".

Угрупування повідомило, що бере відповідальність за напад, однак поліція твердить, що немає доказів координації "ІД" з Хайре.

У перестрілці під час затримання зловмисника троє поліцейських отримали поранення, Якуба Хайре застрелили. Заручницю врятували неушкодженою.

У поліції повідомили, що чоловіком, тіло якого знайшли в холі будівлі, був працівником будинку, який опинився "у неправильному місці в неправильний час".

Копирайт изображения Reuters
Image caption Якуб Хайре має "тривалу кримінальну історію"

За повідомленням комісара поліції Грехема Ештона, Хайре має "тривалу кримінальну історію" і був достроково звільнений з в'язниці минулого року.

Озброєний чоловік призначив зустріч з жінкою, яку згодом взяв у заручники, через ескорт сервіс.

Сусіди та очевидці твердять, що почули гучний вистріл.

Прем'єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл каже, що інцидент викликав "серйозну стурбованість" щодо системи умовно-дострокового звільнення, яку, за його словами, переглянуть.

Також на цю тему