З'явились нові фото закривавленого малюка з Алеппо

Photo of journalist Khaled Iskef with Omran Daqneesh (2nd left), his father and sister (5 June 2017) Копирайт изображения @khalediskef
Image caption Журналіст Халед Іскеф зробив селфі з Омраном (другий зліва) і його сім'єю

У пресі з'явилися нові фотографії Омрана Дакніша - маленького сирійського хлопчика, який став символом страждань цивільного населення в сирійському місті Алеппо, яке ще минулого року контролювали повстанці.

За словами активістів, закривавленого Омрана сфотографували після авіаудару по анклаву повстанців. В результаті цього обстрілу загинув його брат.

У неділю хлопчика сфотографували в його новому домі. Алеппо тепер перебуває під повним контролем уряду.

В інтерв'ю з провладними журналістами батько Омрана поскаржився на те, що його сина використали для "пропаганди".

Копирайт изображения AFP
Image caption Цей знімок Омрана в кареті "швидкої" шокував увесь світ

Мохаммед Дакніш розповів репортерові іранського каналу Al-Alam, що сирійська опозиція і закордонні ЗМІ використали Омрана для нападів на президента Башара Асада.

"Вони хотіли поторгувати його кров'ю й опублікували його фотографії", - сказав він.

За словами пана Дакніша, коли 17 серпня в їхній будинок влучив снаряд, він не чув звуків літаків над головою.

Він також сказав, що Омран отримав лише незначні травми, і що на нього капнула кров із його власних, батькових, ран.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Будинок Омрана був зруйнований

Як розповів пан Дакніш, поки він шукав своїх трьох дітей серед уламків, "бойовики" забрали Омрана в карету швидкої допомоги і почали фільмувати його. Потім вони відвезли його в лікарню, хоча жодної необхідності у цьому не було, додав батько хлопчика.

Відео, на якому видно, як неозброєних чоловік, схожий на рятувальника, виносить Омрана з пошкодженої будівлі і садить у "швидку", зняв опозиційний ресурс "Медіа-центр Алеппо" . Там також ішлося, що це було наслідком нічного авіаудару російських літаків.

Лікар лікарні, куди відвезли Омрана, розповів тоді BBC, що у хлопчика було поранення голови, йому потрібно було накласти шви і що він перебував у стані шоку.

За повідомленнями, коли наприкінці минулого року проурядові вийська почали пробиватися у східну частину Алеппо, пан Дакніш і його сім'я вирішили перейти на контрольовану урядом територію разом з тисячами іншими цивільними, а не тікати разом із повстанцями в провінцію Ідліб.