Ізоляція Катару: Трамп закликав арабські країни до єдності

король саудівської аравії, трамп Копирайт изображения AFP
Image caption У травні Трамп зустрічався з еміром Катару Тамім бін Хамад Аль Тані, а у вівторок звинуватив Катар у фінансуванні екстремізму

Президент США Дональд Трамп закликав короля Саудівської Аравії посилити роботу над об'єднанням країн Перської затоки на тлі екскалації ситуації з Катаром, який звинувачують у підтримці бойовиків.

"Він сказав, що нам потрібно об'єднати регіон для боротьби з екстремістською ідеологією та фінансуванням тероризму", - розповів агенції Reuters американський чиновник.

Раніше пан Трамп заявив, що дії Саудівської Аравії щодо ізоляції Катару можуть бути "початком кінця жахів тероризму".

Оглядачі кажуть, що візит президента США до Саудівської Аравії два тижні тому мав вирішальне значення.

Виступ пана Трампа в саудівській столиці Ер-Ріяді, під час якого він вказав на нестабільність на Близькому Сході і закликав мусульманські країни взяти на себе провідну роль в боротьбі з радикалізмом, вважають сигналом для союзників у регіоні Перської затоки діяти проти Катару.

5 червня Саудівська Аравія, Бахрейн, ОАЕ дали громадянам Катару два тижні на те, щоби виїхати з країни, і заборонили власним громадянам їздити до Катару. А також розірвали з ним транспортне сполучення.

Катар заперечує підтримку радикального ісламізму, але погодився на переговори зі своїми суперниками в регіоні.

Кувейт - одна з країн Перської затоки, які не беруть участі у суперечці, - запропонував себе як посередника переговорів.

Ізоляція Катару вплинула на ціни на нафту, туристичний бізнес та судноплавство. У Катарі, повністю залежному від імпорту, люди почали скуповувати харчі.

Що сталося?

Проти Катару - невеликого, але багатого на нафту півострова - об'єдналися найпотужніші країни арабського світу.

Саудівська Аравія, Бахрейн і ОАЕ закрили повітряне, наземне і морське сполучення із цією країною.

ОАЕ і Єгипет також вислали катарських дипломатів, надавши їм 48 годин. Ємен і Лівія також приєдналися до розриву дипломатичних зв'язків.

Саудівська Аравія закрила місцевий офіс талеканалу "Аль-Джазіра", але дозволила громадянам Катару брати участь у щорічному хаджі до Мекки.

У Катарі, повністю залежному від імпорту, люди почали скуповувати харчі. Агенція AFP повідомляє про довгі черги у магазинах.

Новини на цю ж тему