Шлюб є корисним для здоров'я - британські вчені

шлюб

Шлюб є корисним для здоров'я, адже збільшує шанси на виживання за наявності одного з найбільших факторів ризику для серцево-судинних захворювань, наприклад високого холестерину, кажуть вчені.

Кохана людина може змусити вас краще піклуватися про себе, йдеться у дослідженні вчених, яке вони представили на конференції Британської асоціації серцево-судинних захворювань.

Доктор Пол Картер і його колеги, які працювали над дослідженням, раніше вже заявляли, що шлюб збільшує шанси на виживання при серцевому нападі. Їхня нова робота пояснює, з чим це може бути пов'язано.

Вони припускають, що шлюб допомагає захистити людину від впливу таких факторів ризику як високий рівень холестерину, високий тиск або діабет.

У дослідженні взяли участь майже мільйон британців, які мали ці проблеми зі здоров'ям.

Одруженим набагато краще вдавалося контролювати ці хвороби, аніж самотнім.

Учені з'ясували, що шанси жінок і чоловіків у віці близько 50-ти, 60-ти і 70-ти років з високим рівнем холестерину дожити до кінця дослідження, яке тривало 14 років, були на 16% вищими, якщо вони були одружені.

Такий самий принцип працював і для тих, хто мав діабет і високий тиск.

Результати для людей, які жили в цивільному шлюбі, роз'їхалися, розлучилися або овдовіли, були не настільки чіткими.

Дослідники не враховували, чи був шлюб учасників дослідження щасливим, однак вони підозрюють, що важливий не стільки факт одруження, скільки присутність поруч близької людини.

"Схоже на те, що в шлюбі є щось таке, що захищає не тільки людей з хворобами серця, а й тих, у кого є фактори ризику", - вважає доктор Картер.

"Ми не кажемо, що всім треба терміново одружитися чи вийти заміж. Потрібно відтворити позитивний ефект шлюбу і використовувати такий самий ефект від друзів, родини і служби соціальної підтримки", - сказав учений.

"Одружені ви чи ні, якщо у вас є один з основних ризиків хвороби серця, ви можете попросити близьких допомогти вам з ними впоратися", - погоджується Майк Нептон з Британського фонду боротьби з серцево-судинними захворюваннями.