Катар заявив, що "не здасться" під тиском сусідів

Глава МИД Катара Копирайт изображения Reuters
Image caption За словами голови МЗС Катару, слід шукати дипломатичне вирішення конфлікту

Влада Катару не планує здавати позиції в дипломатичному конфлікті з сусідніми арабськими державами, заявив очільник МЗС країни Мохаммед Абдель Рахман аль-Тані.

"Ми не готові здаватися і ніколи не будемо готові відмовитися від незалежності нашої зовнішньої політики", - заявив міністр.

За його словами, слід шукати дипломатичне вирішення кризи, а військове - є неприйнятним.

Аль-Тані повідомив, що Іран запропонував Катару використовувати три своїх порти для доставки води й продовольства в країну, але поки що катарська влада не прийняла цю пропозицію.

Міністр наголосив, що Катар раніше ніколи не стикався з такою ворожістю з боку інших країн.

Раніше дев'ять країн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром, звинувативши владу країни в підтримці терористичних організацій і в пропаганді екстремістської ідеології.

У четвер Бахрейн і Об'єднані Арабські Емірати попередили своїх громадян про те, що будь-яке висловлення підтримки Катару каратимуть штрафами і тюремними термінами до п'яти років.

Влада Катару назвала це рішення необґрунтованим, але запевнила, що це "не позначиться на нормальному житті громадян і жителів країни".

Також у четвер стало відомо, що глава МЗС Катару 9-10 червня планує відвідати Москву для переговорів з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Однак, як зазначає дипломатичний кореспондент ВВС Джеймс Роббінс, втручання Росії може лише ускладнити процес виходу з кризи.

У вівторок президент США Дональд Трамп, який нещодавно відвідав Близький Схід, заявив про свою причетність до дипломатичного тиску, що його держави Перської затоки чинять на Катар.

Тиск, який інші країни чинять на Катар, на думку пана Трампа, може стати "початком кінця жахів тероризму".

Новини на цю ж тему