Один із членів НАЗК подав у відставку, вважаючи цей орган неефективним

Члени НАЗК Копирайт изображения UNIAN
Image caption Голова НАЗК, Наталія Корчак та її колеги Руслан Рябошапка (посередині) та Олександр Скопич

Член Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Рябошапка написав заяву про відставку. На своїй сторінці у Facebook він вказав, що причиною є неможливість перетворити агентство в ефективний орган через протидію "інших колег".

"Протягом року своєї роботи я намагався говорити про проблеми агентства, у тому числі публічно. Однак, відсутність вчасної і належної реакції як в самому Національному агентстві, так і ззовні, призвели до необхідності вжиття кардинальних заходів із "реанімації" НАЗК. Разом із Русланом Радецьким ми пропонували власний план виведення агентства із кризи, проте, він був відкинутий іншими колегами", - написав він.

Руслан Рябошапка має репутацію послідовного борця із корупцією. До приходу в НАЗК віж працював в неурядовій організації "Transparency International Україна", до того - у міністерстві юстиції України.

Конфлікт у Нацагентстві з питань запобігання корупції триває кілька місяців.

Громадські організації, а також члени парламенту звинувачували НАЗК у нефективній роботі. Депутати нарікали на те, що попри високі зарплати та премії, члени НАЗК не впоралися зі своїми обов'язками і не забезпечили нормальну роботу реєстру електронних декларацій, внаслідок чого посадові особи не змогли вчасно подати звіти про доходи.

Піти у відставку керіівника НАЗК Наталію Корчак у квітні цього року закликав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Сама Наталія Корчак заявляла, що високопосадові особи України намагаються її дискредитувати, аби уникнути подачі електронних декларацій про свої статки.

До НАЗК має входити п'ять членів, які призначаються на посаду Кабінетом Міністрів строком на чотири роки, за результатами конкурсу. Проте досі не була заповнена вакансія п'ятого члена агентства. У разі відставки Руслана Рябошапки їх лишиться троє.

Новини на цю ж тему