Супрун вимагає бюджетних змін для реформи

МОЗ вимагатиме від Ради ухвалити зміни до Бюджетного кодексу, які мають запустити нову модель фінансування медицини - про це заявила керівниця міністерства Уляна Супрун.
Напередодні парламент у першому читанні ухвалив законопроект про державні фінансові гарантії надання медпослуг, який дає початок медичній реформі в Україні. При цьому депутати відхилили зміни до бюджету, необхідні для її втілення.
"Ми будемо перевносити законопроект та наполягати на ухваленні до кінця сесії", - написала пані Супрун на Facebook.
Без цього законопроекту, за її словами, жодних змін не буде.
- Медична реформа: 5 приводів для суперечок
- #Вимагаю_медреформу: моторошні історії про українську медицину
"Це війна двох систем - старої совєтсько-середньовічної та нової європейської. "Сили зла" хочуть не лише заблокувати старт медреформи. Вони хочуть забрати в українців надію на те, що зміни можливі. Вони хочуть зберегти стару систему охорони хабарів, яка їх влаштовує", - додала вона.
Серед опонентів запропонованих урядом змін - депутати з Опозиційного блоку, "Батьківщини" та групи "Відродження".
Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я утрималася під час голосування за обидва законопроекти.
"Чи може реформа охорони здоров'я зробити людям гірше? Так, якщо вона погано підготовлена", - наголосила вона і додала, що готова доопрацювати запропоновані законопроекти до другого читання.
Зміни передбачають перехід на міжнародні протоколи лікування, створення Національної служби здоров'я, запровадження принципу "гроші ідуть за пацієнтом" і державного гарантованого пакету послуг та ліків.
Згідно із задумом, держава гарантує повне покриття витрат на первинній (сімейні лікарі), екстреній (невідкладна допомога) та паліативній ланках. У випадках потреби спеціалізованих та високоспеціалізованих втручань пацієнтам пропонуватимуть співоплату, що фактично скасовує безкоштовну медицину в Україні.
Комітет з питань соцполітики наголошує на потребі переглянути частину про зобов'язання співоплачувати послуги.