Королева дозволила Терезі Мей сформувати уряд

Тереза Мей Копирайт изображения Getty Images

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей отримала дозвіл королеви Єлизавети II на формування кабінету міністрів.

Під час виступу на Даунінг-стріт після аудієнції з королевою, пані Мей заявила, що сформує новий уряд, попри те, що її партія втратила парламентську більшість на виборах.

Прем'єр пообіцяла докласти всіх зусиль для "вдалих домовленостей щодо "брекзиту", які влаштуюють усіх у Британії." Саме за це проголосував народ минулого року і, саме це ми забезпечимо. Тому за роботу!" - заявила вона.

Прем'єр уточнила, що переговори про вихід Британії із Європейського союзу почнуться 19 червня, як і було заплановано.

За підсумками відбулися 8 червня дострокових парламентських виборів Консервативна партія втратила правлячу більшість в парламенті, отримавши 318 мандатів.

Наразі підрахунок голосів завершили у 649 із 650 виборчих округів, залишається визначити розподіл голосів у Кенсінгтоні.

Результати виборів сприймають як несподіваний успіх Лейбористської парті, яку очолює Джеремі Корбін. Представники цієї сили займуть 261 місце у Палаті громад.

Лідер Лейбористів назвав результат своєї партії приголомшливим і закликав пані Мей піти у відставку. Проте прем'єр-міністр заявила, що країні треба стабільність напередодні виходу Британії з ЄС, і її партія здатна цю стабільність забезпечити.

Політичний редактор BBC Лора Кюнссберг каже, що під час промови пані Мей видавалася "похмурою".

Вона не повідомила подробиць співпраці з ДЮП, що може означати, що це радше якісь гнучкі, а не формальні домовленості.

"Вона повернулася на Даунінг-стріт, але повернулася ослабленою фігурою. Вона досі прем'єр - але чи надовго?" - каже кореспондент.

Новини на цю ж тему