У ЄС сподіваються, що результати виборів у Британії не вплинуть на графік "брекзиту"

Angela Merkel Копирайт изображения Reuters

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не бачить перешкод для початку переговорів щодо "брекзиту" згідно із погодженим розкладом, попри те, що британський прем'єр Тереза Мей не змогла втримати більшість у парламенті після виборів.

Пані Меркель заявила, що сподівається на те, що Британія буде дотримуватися погодженого графіку, додавши, що зі свого боку Європейський Союз "готовий" до цього.

Вона також висловила сподівання, що Британія залишиться надійним партнером під час усього процесу переговорів, який має розпочатися 19 червня.

Це є першим коментарем німецького канцлера відтоді, як після виборів британські консерватори втратили 13 місць у парламенті.

Після цього торі забракло восьми голосів до більшості, а відтак, з'явилися побоювання щодо долі переговорів із ЄС.

Лідер консерваторів Тереза Мей скликала позачергові вибори, аби посилити свій мандат на переговорах щодо "брекзиту".

Тепер пані Мей має сформувати уряд разом із Демократичною юніоністською партією Північної Ірландії, яка здобула 10 місць у парламенті.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Британський прем'єр Тереза Мей скликала позачергові вибори, аби посилити свої позиції

"Із того, що я почула від прем'єр-міністра, Британія хоче дотримуватися плану переговорів", - заявила Ангела Меркель під час візиту до Мексики.

"Ми хочемо провести швидкі переговори, ми хочемо дотримуватися часового графіку, і станом на цей момент я не бачу причин, чому переговори не повинні розпочатися так, як погоджено".

Канцлер Німеччини також висловила сподівання на те, що Британія залишиться надійним партнером попри плани вийти із ЄС:

"Бритаія є частиною Європи, хоча і не буде більге частиною Європейського Союзу".

Водночас пані Меркель додала, що під час переговорів ЄС "відстоюватиме інтереси 27 країн-членів, які складатимуть Європейський Союз у майбутньому".

Копирайт изображения PA
Image caption Пані Мей, всупереч очікуванням, не вдалося отримати більшість

Тим часом Міхаель Фукс, старший радник канцлера Німеччини з питань економіки, заявив ВВС, що результати виборів у Британії свідчать про те, що для пані Мей настав час "поглянути в обличчя реаліям" і пом'якшити свій підхід до переговорів.

"Її бажання і воля не знайли широкої підтримки серед британців, - заявив радник. - В іншому разі вони б віддали їй більше голосів".

"Можливо, це є шансом, коли ми можемо дійти згоди щодо поміркованішого "брекзиту", - також припустив експерт. "Ми хочемо мати чесну угоду із Британією, і ми хочемо мати чесні переговори щодо "брекзту".

Копирайт изображения AFP
Image caption Пан Юнкер і пан Барньє заявили, що готові до початку переговорів про вихід Британії із ЄС

Інші європейські лідери висловили занепокоєння тим, що неспроможність британського прем'єра здобути більшість у парламенті може ще більше ускладнити переговори щодо "брекзиту".

"Ще один гол у власні ворота, - спочатку Камерон, тепер Мей. Це ще більше ускладнить і без того складні переговори", - уїдливо прокоментував у Twitter останні події Гай Верхофштадт, президент Альянсу Лібералів і Демократів у Європарламенті, і учасник переговорів щодо "брекзиту" від Європарламенту.

Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер висловив сподівання, що переговори почнуться без затримок, а Мішель Барньє, голова переговораної групи від ЄС, заявив, що "переговори мають розпочатися щойно Британія буде готовою".

Президент Європейської Ради Дональд Туск нагадав, що країній термін завершення переговорів щодо "брекзиту" витікає у березні 2019 року.

"Ми не знаємо, коли почнуться переговори щодо "брекзиту". Ми знаємо, коли вони повинні завершитися. Треба зробити все можливе, аби відсутність угоди не стала результатом відсутності переговорів".

Новини на цю ж тему