Порошенко запустив символічний таймер до безвізу

петро порошенко, Хюг Мінгареллі Копирайт изображения UNIAN
Image caption Президент Порошенко та голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі запустили символічний "таймер безвізу"

Опівдень 10 червня президент Петро Порошенко запустив символічний відлік часу до моменту, коли набуде чинності безвізовий режим поїздок громадян України до країн ЄС.

"Зараз ми запускаємо зворотній відлік до незворотніх змін", - заявив президент під час короткої промови перед запуском таймера, розташованого перед президентською адміністрацією.

Він також додав, що запровадження безвізу стане "остаточним прощавай Російській імперії", а "слова Back in USSR ми будемо чути лише слухаючи Beatles".

Копирайт изображения UNIAN

"Кожна секунда, яку він відміряє, не лише наближає нас до "безвізу". Не лише авторизує український паспорт на кордоні з ЄС, який опівночі перетвориться на паспорт європейського значення і можливостей. Не лише запускає потужний двигун наших посилених контактів з об'єднаною сім'єю народів Євросоюзу", - написав також президент Порошенко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, за 12 годин безвізовий режим "ознаменує символічне падіння паперової завіси, яка роками відділяла нас від Європи".

Петро Порошенко нагадав, що українці доклали чималих зусиль, аби виконати усі умови, які дозволили подорожувати до Європи без віз.

"План візової лібералізації містив понад півтораста пунктів", - зауважив президент України.

Від опівночі 11 червня 2017 року усі громадяни України, які мають біометричний паспорт, зможуть відвідувати 30 країн Європи (усі країни ЄС крім Британії та Ірландії, а також Швейцарія, Ліхтенштейн, Ісландія і Норвегія) без віз і перебувати там до 90 днів впродовж кожних 180 днів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему