Київ подасть апеляцію у справі "боргу Януковича" до 23 червня - Мінфін

Путін Копирайт изображения AFP

Україна подасть апеляцію у справі про стягнення 3 млрд доларів боргу перед Росією на два тижні пізніше, ніж очікувалося, завдяки дозволу судді британського суду, йдеться у повідомленні на сайті міністерства фінансів.

"На засіданні, яке відбулось у англійському суді 26 травня 2017 року, суддя Блер продовжив термін подання апеляції України на 14 днів (з 9 червня 2017 року до 23 червня 2017 року). Відповідно, Україна подасть документи щодо апеляційного оскарження у цей продовжений термін", - повідомляє Мінфін.

Наприкінці березня 2017 року Високий суд Лондона відкинув аргументи Києва у цій справі, які стосувалися економічної та воєнної агресії проти України. Разом із тим, суддя Вільям Блер дозволив українській стороні подати апеляцію.

Копирайт изображения AFP
Image caption Останні домовленості із Москвою президент Янукович уклав за два місяці до всоєї втечі з України

17 грудня 2013 року, коли в центрі Києва відбувалися масові акції протесту проти рішення тодішньої влади не підписувати Угоду про асоціацію з ЄС, у Москві тодішній президент України Віктор Янукович підписав угоду про 15-мільярдну позику від Росії. 3-мільярдний кредит, оформлений у єврообігаціях, які викупила Росія, мав стати першим траншем із цієї позики.

Сторони також домовилися, що суперечки вирішуватимуться за британським правом.

У лютому 2014 року президент Віктор Янукович втік з України до Росії.

Після зміни влади в Україні Київ намагався включити суму у 3 млрд доларів до загального пакету під час переговорів щодо реструктуризації інших зовнішніх зобовязань. Проте Москва відмовилася від цього, наполягаючи на тому, що борг є державним, оскільки усі переговори щодо позики відбувалися на найвищому державному рівні.

У грудні 2015 року український уряд запровадив мораторій на виплату цього боргу.

На початку 2016 року Росія звернулася через цей борг до суду.

Новини на цю ж тему