У Франції проходить перший тур парламентських виборів

Вибори у Франції Копирайт изображения AFP
Image caption Вибори у Франції пройдуть у два тури

Французи прямують на виборчі дільниці, аби обрати нових депутатів. Місяць тому в країні обрали нового президента - Еммануеля Макрона.

Пан Макрон сподівається, що представники його центристської партії "Республіка на марші!" отримає більшість у парламенті. Загалом у Національних зборах Франції 577 місць.

Якщо партія президента Макрона отримає більшість, це стане визначальним моментом у новітній історії Франції. "Старі" партії відійдуть на політичну периферію.

На президентських виборах Республіканська і Соціалістична партії, вперше після закінчення Другої світової війни не змогли отримати достатню кількість голосів.

Вибори пройдуть у два тури, другий тур парламентських виборів відбудеться 18 червня.

Виборчі дільниці почали роботу о шостій ранку за місцевим часом, і працюватимуть до 18.00. Результати перших екзит-полів оголосять незабаром після закриття дільниць.

Аби кандидата обрали, він має отримати понад 50% голосів у першому турі і не менш як чверть голосів усіх зареєстрованих виборців.

Якщо жоден із кандидатів не отримав більшості, двоє кандидатів, які отримали найбільшу кількість голосів, виходять до другого туру, де переможця визначать відносною більшістю.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему