Блокада Катару: Іран надсилає п'ять літаків харчів

Iran Air доставив допомогу

Автор фото, IranAir

Підпис до фото,

Компанія Iran Air поширила в Twitter це фото

Іран надіслав до Катару, який потерпає від дефіциту товарів унаслідок запровадженої проти нього блокади, п'ять транспортних літаків з допомогою.

Низка країн регіону на чолі із суперником Ірану Саудівською Аравією минулого тижня розірвали дипломатичні відносини з Катаром, звинувативши його у фінансуванні тероризму. Катар відкидає ці звинувачення.

Кордон Катару і Саудівської Аравії, через який до країни завозять 40% харчів, було закрито.

Громадянам Катару наказано покинути території країн, які беруть участь у блокаді. Однак Катар уже заявив, що не відповість на цей крок дзеркальними діями.

Речник іранської авіакомпанії Iran Air Шахрук Нушабаді сказав в інтерв'ю Agence France-Presse у неділю: "На даний момент до Катару надіслано п'ять літаків зі швидкопсувними продуктами харчування, такими як фрукти та овочі. На борту кожного було біля 90 тонн вантажу".

Незрозуміло наразі, чи ці продукти є вантажем гуманітарної допомоги, чи вони є наслідком комерційної угоди.

Компанія Iran Air опублікувала твіт того, як харчі завантажують в аеропорту іранського міста Шираз.

За словами пана Нушабаді, постачання харчів триватимуть доти, доки це буде потрібно.

AFP цитує також іранську інформаційну службу Tasnim, яка повідомила, що до Катару невдовзі відбудуть три судна з 350 тоннами продуктів.

Іран відкрив свій повітряний простір для катарських авіаліній по тому, як Саудівська Аравія, Бахрейн та Об'єднані Арабські Емірати закрили своє небо для авіаліній Катару.