Екс-міністр фінансів назвав Терезу Мей "живим трупом"

Джордж Осборн
Image caption Джордж Осборн: Терезі Мей залишилося недовго врядувати

Екс-міністр фінансів в уряді Девіда Кемерона заявив, що після невдалих дострокових виборів 8 червня позиції Терези Мей на посаді британського прем'єр-міністра непоправно похитнулися.

В інтерв'ю програмі ВВС The Andrew Marr Show Джордж Осборн назвав Терезу Мей "живим трупом" і припустив, що в неї на посаді залишилися "лічені дні".

Після відставки в липні минулого року Осборн нещодавно став головним редактором газети London Evening Standard, що належить Євгену Лебедєву - синові російського бізнесмена і екс-депутата Держдуми Олександра Лебедєва.

"Рядові члени парламенту від Консервативної партії, що втратили в результаті недавніх виборів свої місця, не можуть пробачити цього прем'єр-міністру, яка не зробила жодної спроби вступити з ними в діалог", - сказав Осборн, відповідаючи на питання Ендрю Марра.

На думку Осборна, зараз у британській політиці залишається тільки одне питання - як довго лідерка торі втримається при владі.

Осборн вважає, що нинішній міністр закордонних справ Борис Джонсон веде боротьбу за те, щоб замінити Терезу Мей на посаді лідера партії і стати прем'єр-міністром. Однак у суботу прес-секретар Джонсона спростував повідомлення про те, що той має прем'єрські амбіції.

Корбін готовий стати прем'єром

У програмі Ендрю Марра виступив і лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін, який був налаштований дуже оптимістично і не виключив можливості несподіваних політичних змін в країні.

За його словами, він цілком готовий до проведення нових дострокових виборів, на яких лейбористи, на його думку, здатні домогтися вирішального успіху.

"Багато заходів консерваторів, спрямовані на вихід з ЄС, тепер не мають шансів на здійснення, в тому числі і законопроект про скасування всіх європейських законів і регуляцій на території Британії", - заявив, зокрема, Корбін.

Корбін також сказав в інтерв'ю Sunday Mirror, що як і раніше планує стати прем'єр-міністром.

Image caption Усе ще мріє очолити уряд

Тим часом спроби лідера консерваторів домовитися про підтримку в парламенті з боку Демократичної юніоністської партії Північної Ірландії наштовхнулися, як повідомляють, на серйозні труднощі.

Ця правоцентристська партія популістського штибу виступає під націоналістичними гаслами.

Багато в Консервативній партії попереджають прем'єра, що домовленість з цією партією може поставити під загрозу крихкий мир в Північній Іраландіі, порушивши там нинішню політичну рівновагу.

Новини на цю ж тему