Два прокурори США подають позов на Трампа

Трамп Копирайт изображения Getty Images

Генеральні прокурори американського штату Меріленд і округу Колумбія мають намір в понеділок подати позов проти президента США Дональда Трампа, звинувативши його в порушенні антикорупційного законодавства.

Позивачі вважають, що іноземні інвестиції у бізнес Трампа суперечать конституції країни.

Це перший подібний позов з боку держчиновників і перший позов, що ґрунтується на рішенні Трампа зберегти права власності на бізнес після перемоги на президентських виборах.

У січні Трамп говорив, що його бізнес-активами будуть керувати його сини, щоб уникнути можливого конфлікту інтересів.

Але генеральний прокурор округу Колумбія Карл Рейсін і генеральний прокурор штату Меріленд Брайан Фрош вважають, що Трамп порушив обіцянку триматися в стороні від приватного бізнесу.

Так, його син Ерік Трамп повідомив, що президент продовжує регулярно отримувати інформацію про фінансовий стан своєї компанії.

Рейсін і Фрош розповіли про позов виданню Washington Post в неділю, уточнивши, що, якщо федеральний суддя вирішить почати розгляд, вони вимагатимуть від Трампа копії його особистих податкових декларацій, щоб оцінити масштаб його зовнішньоторговельних операцій.

За словами генпрокурорів, справа, швидше за все, опиниться у Верховному суді.

Рейсін і Фрош послалися на ті статті конституції США, які відомі як "положення про винагороди". Ці положення забороняють чиновникам отримувати подарунки або інші бонуси від іноземних урядів.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему