Норвегія планує заборонити паранджу в закладах освіти

Жінка в нікабі, але не в Норвегії Копирайт изображения Getty Images
Image caption Критики заявляють, що в цьому законі немає потреби, так як нікаб у Норвегії не поширений

У Норвегії підготовано законопроект про заборону носіння жіночого одягу, що закриває обличчя, у дитсадках, школах та університетах. Заборона пояснюється тим, що подібний одяг ускладнює спілкування між викладачами та учнями.

Під заборону не потраплять інші види жіночого одягу, прийнятого в ісламі, - такі, наприклад, як хустки.

Це перша подібна заборона в скандинавських країнах. Крім паранджі і нікаба законодавці включили до переліку заборонених в освітніх установах головних уборів балаклави і маски.

Більшість норвезьких партій підтримують цей законопроект, що, як очікується, буде прийнятий наступного року.

"Подібний одяг перешкоджає належному спілкуванню, яке необхідне для того, щоб учні могли отримувати якісну освіту", - йдеться в заяві норвезького міністра освіти Торбйорна Ісаксена.

Виконувач обов'язків міністра у справах імміграції та інтеграції Пер Сандберг заявив, що можливість спілкуватися одних з одними - фундаментальна цінність.

Регіональна влада в Норвегії зараз має право вводити заборону на нікаби в школах, однак загальнонаціональних правил із цього приводу досі не було.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Заборона не поширюватиметься на хустки

У той же час критики заперечують потребу такого заходу, оскільки ісламський одяг, що повністю закриває обличчя, не дуже широко поширений у Норвег

"Число тих, хто носить нікаб, дуже і дуже мізерне, так що в контексті інтеграції це найменша проблема", - заявила в інтерв'ю телерадіокомпанії NRK Лінда Ноор з неурядової організації Minotenk, що фокусується на проблемах меншин.

На початку цього року мусульманська організація "Ісламська рада Норвегії" спровокувала скандал, взявши на роботу прес-секретарку, яка носить нікаб.

"Ісламська рада" - організація, яка існує на грант уряду Норвегії і покликана зміцнювати міжрелігійний діалог, - наразилася на критику з боку міністра культури, мусульман-депутатів норвезького парламенту та інших мусульманських об'єднань.

Організація відкинула ці закиди, заявивши, що Лейла Хасікова - найбільш підходяща кандидатура на посаду керівника відділу зі зв'язків із громадськістю.ії.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему