Міграційну заборону Трампа заблокував ще один суд

Протести у США Копирайт изображения Getty Images

Апеляційний суд у США залишив рішення суду нижчої інстанції, що блокує другий, пом'якшений указ президента Дональда Трампа про тимчасову заборону на в'їзд в країну громадянам шести мусульманських країн.

Указ, який видали 6 березня, стосувався громадян Ірану, Лівії, Сомалі, Судану, Сирії та Ємену - країн з переважно мусульманським населенням. У порівнянні з першою версією указу, виданим 27 січня, з цього списку виключили Ірак.

Дія обох указів припинили на невизначений термін судами нижчих інстанцій. Суди угледіли в указах Трампа порушення конституції США, бо заборона стосується мусульман. Конституція забороняє федеральному уряду віддавати перевагу будь-якій релігії над іншою.

Другий антиміграційний указ заморозив до початку його дії, федеральний суддя у штаті Гаваї, якого призначив попередній президент Барак Обама.

Апеляційну скаргу від адміністрації пана Трампа надіслали до Дев'ятого окружного апеляційного суду в Сан-Франциско.

Колегія з трьох суддей у постанові написали: "Питання імміграції, навіть для президента, не має ставати театром одного актора".

У рішенні суду йдеться, що президент Трамп не зміг довести, що в'їзд громадян шести країн та біженців шкодить інтересам США.

Уряд наполягав, що тимчасова заборона в'їзду має бути на період підготовки для запобігання терактів на території США.

У травні федеральний апеляційний суд в Вірджинії розглядав апеляцію на рішення про призупинення дії першого, січневого указу. Суд відхилив апеляцію більшістю голосів.

Адміністрація планує далі відстоювати законність своїх указів у Верховному суді.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему