Прес-секретар Трампа закликав відпустити прихильників Навального

Шон Спайсер Копирайт изображения Getty Images
Image caption Спайсер заявив, що в Білому домі стежать за ситуацією щодо арештів опозиціонерів

Прес-секретар президента США Шон Спайсер закликав Москву "негайно звільнити всіх мирних протестувальників", яких затримали під час акцій у понеділок.

Акції у різних містах Росії організував фонд опозиціонера Олексія Навального.

"Російський народ заслуговує уряд, яке підтримує відкритий ринок ідей, прозорі і підзвітні структури державного управління, рівність перед законом і можливість здійснювати свої права без остраху відплати", - підкреслив прес-секретар Білого дому.

Пан Спайсер назвав затримання правозахисників і журналістів під час акцій образою "базових демократичних цінностей" і заявив, що Білий дім продовжує стежити за ситуацією.

Адміністрацію Трампа часто критикували за те, що вона звертала увагу на дотримання демократії та прав людини в Росії та інших країнах менше, ніж попередні президенти США.

У понеділок, коли в Росії відзначали національне свято, у Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах було затримали понад 1000 людей.

Олексія Навального схопили поліцейські у під'їзді його будинку, до того як він встиг дістатися до Тверської, куди він закликав прихильників.

У поліції заявили, що на політика складуть адміністративні протоколи за "повторне порушення правил організації мітингів" і "непокору законному розпорядженню співробітника поліції".

За словами адвоката Навального Вадима Кобзєва, йому загрожує до 30 діб адміністративного арешту.

Влада санкціонувала акцію протесту на проспекті Сахарова в центрі Москви, а не на Тверській. У Петербурзі несанкціонована акція пройшла на Марсовому полі в центрі міста.

Новини на цю ж тему