Голова Пентагону шокований низькою боєготовністю армії США

Голова Пентагону заявив, що збройні сили США потребують більше грошей Копирайт изображения Getty Images
Image caption Голова Пентагону заявив, що збройні сили США потребують більше грошей

Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив на слуханнях у конгресі, що він шокований низьким рівнем готовності американської армії.

Увечері в понеділок Меттіс виступив на слуханнях в комітеті палати представників з питань збройних сил, де обговорювався американський оборонний бюджет на 2018 рік.

Голова Пентагону заявив, що збройні сили США потребують стабільного фінансування. "Жоден ворог не нашкодив нашої боєготовності так, як скорочення витрат", - сказав Меттіс.

"Я пішов з армії через три місяці після того, як секвестр вступив у силу. Через чотири роки я повернувся в міністерство - і був шокований тим, що я побачив щодо нашої готовності воювати", - заявив міністр.

За його словами, для виправлення ситуації збройним силам США треба роки стабільного фінансування.

Меттіс прокоментував і блокаду Катару. Він назвав ситуацію в цій країні дуже складною. При цьому міністр додав, що фінансування терористичних угруповань "не відповідає спільним інтересам".

Відповідаючи на питання про Росію, Меттіс заявив, що президент Володимир Путін вибрав для Москви роль "стратегічного суперника". "В даний час я не бачу жодних ознак того, що Путін хоче мати з нами добрі стосунки", - сказав голова Пентагону.

На слуханнях також виступив голова об'єднаного комітету начальників штабів армії США генерал Джозеф Данфорд. Він заявив, що п'ять найбільших викликів для США в даний час - це Росія, Китай, Іран, КНДР і екстремістські організації.

Данфорд сказав, що Росія як і раніше намагається обмежити можливості США щодо виконання своїх зобов'язань в НАТО, в тому числі нарощуючи потенціал в кіберпросторі та космосі.

В середині лютого Меттіс заявляв, що США зараз не готові співпрацювати з Росією у військовій сфері. Він закликав Москву дотримуватися зобов'язань, які Росія взяла на себе в рамках угоди з НАТО.

Президент Росії Володимир Путін, в свою чергу, не раз дорікав США і НАТО в розширенні системи ППО в Європі.

Новини на цю ж тему