Британські газети Guardian та Observer стануть таблоїдами

Guardian Копирайт изображения Getty Images

Британські газети Guardian і Observer на початку 2018 року перетворяться на таблоїди, повідомило видавництво Guardian Media Group.

Обидві газети зараз є збитковими, а зміна формату, на думку видавництва, допоможе їм стати беззбитковими до 2019 року.

Зараз газети виходять в форматі "берлінер" - це щось середнє між таблоїдним форматом і традиційними газетними аркушами. Таблоїдний формат передбачає вихід газети на меншому аркуші формату А3.

Через зміну стилю видавництво зможе закрити друкарні в районі Траффорд в Манчестері та Стратфорд у Лондоні.

Друк газет передадуть на аутсорсинг компанії Trinity Mirror, якій належать таблоїди Mirror, Sunday Mirror та People tabloids.

Guardian Media Group також збирається змінити структуру свого рекламного бізнесу й скоротити на нього витрати.

"Берлінер - це красивий формат, який прекрасно служив нашим читачам впродовж 12 років, але ми знаємо, що читачі найбільше цінують нашу відзначену нагородами, якісну, незалежну журналістику, а не форму чи розмір газет", - розповіла головний редактор Guardian Кетрін Вінер.

Вона пообіцяла надати новий вигляд газетам Guardian і Observer, які стануть, за її словами, зухвалими, ефектними та гарними.

Guardian перейшла на формат "берлінер" у 2005 році. До цього вона виходила на широкоформатних аркушах. Тоді ж відбулася повна зміна дизайну газети. Це сталося за часів попередника пані Вінер Алана Расбріджера, який був головним редактором газети впродовж 20 років.

Кетрін Вінер очолила видання у 2015 році.

У 2021 році виповниться 200 років від дня першого виходу газети. До 1959 року вона називалася Manchester Guardian.