"Укравтодор" пропонує зменшити швидкість у містах до 50 км/год

ато Копирайт изображения UNIAN

Максимально допустиму швидкість руху на дорогах у населених пунктах варто знизити з 60 до 50 кілометрів за годину. Про це заявив керівник "Укравтодору" Славомір Новак на засіданні Кабінету міністрів.

"Європейський досвід показує, що нові дороги спричиняють ріст кількості ДТП. ... Тому настає час, коли треба починати говорити про збільшення штрафів за швидкість і про зниження швидкості у містах із 60 до 50 км на годину", - сказав пан Новак.

Він наголосив, що швидкість 50 км/год, а в особливих пунктах 30 км/год є нормальною європейською практикою.

Безпека на дорогах

Також на засіданні 14 червня Кабінет міністрів затвердив стратегію підвищення рівня безпеки на дорогах на 2018-2020 роки, яка дозволить на 50% скоротити смертність на дорогах.

Як розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян, йдеться про інженерні стандарти, швидку медичну допомогу після аварії, контроль швидкості та технічного стану авто з боку поліції, а також формування поведінки як водіїв і пішоходів.

"До 2020 року ми повинні, щонайменше, на 50% скоротити смертність на дорогах", - сказав міністр.

У 2018 році Мінфнфраструктури направить на підвищення безпеки на дорогах 5%, або понад 1,6 млрд грн від зібраних у Дорожньому фонді коштів, додав Володимир Омелян.