Лео Варадкар став наймолодшим прем'єром Ірландії

Лео Варадкар Копирайт изображения Reuters

Депутати ірландського парламенту затвердили кандидатуру лідера партії "Фіне гел" Лео Варадкара на пост прем'єр-міністра країни. 38-річний політик став наймолодшим прем'єром в історії Ірландії.

Крім того, пан Варадкар став першим лідером країни, який відкрито оголосив про свою гомосексуальність, і першим прем'єром Ірландії індійського походження.

"Мене обрали, щоб керувати, але я обіцяю служити. Мій уряд не буде ні лівим, ні правим, тому що ці застарілі поняття не впораються із політичними викликами сьогоднішнього дня. Мета мого уряду - побудувати республіку можливостей", - заявив пан Варадкар, виступаючи перед парламентом.

Після цього він вирушив до резиденції президента Ірландії Майкла Хіггінса, з рук якого отримав атрибут виконавчої влади - "печатку".

Копирайт изображения PA

"Як наймолодший прем'єр країни, він [Варадкар] буде відповідати за нове покоління народу Ірландії. Він представляє сучасну і різноманітну Ірландію і відповідає за неї як ніхто інший", - сказав попередник Варадкара Енда Кенні.

2 червня пан Варадкар здобув перемогу на внутріпартійних виборах, отримавши 60% голосів і випередивши свого головного конкурента Саймона Ковенея. "Якщо моє обрання сьогодні щось означає, то це те, що республіка вільна від забобонів", - заявив тоді пан Варадкар.

Новий прем'єр народився у родині ірландської медсестри і доктора з Індії. Батько пана Варадкара переїхав до Ірландії в 1970-х роках, коли ця країна вважалася однією з найконсервативніших у Європі.

У 2015 році, коли в Ірландії проходив референдум щодо легалізації одностатевих шлюбів, пан Варадкар оголосив, що він гей.

Ірландія довгий час вважалася однією з найбільш негативно налаштованих до ЛГБТ-спільноти країн Європи - до 1993 року гомосексуальність в країні була поза законом.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему