ВВС: британський виробник продає системи стеження на Близький Схід

BAE Systems виробляє і продає зброю Копирайт изображения Getty Images
Image caption BAE Systems виробляє і продає зброю

Найбільший британський виробник зброї BAE Systems продає висококласне обладнання для масового стеження країнам Близького Сходу, свідчить розслідування ВВС.

Це обладнання, за міжнародним законодавством, класифікується як потенційне озброєння.

Серед технологій, які постачаються, є програмне забезпечення для дешифрування, яке можуть використати проти Великої Британії та її союзників.

Британська влада вважає, що ці технології можуть становити потенційну загрозу національній безпеці країни.

Спільне розслідування ВВС та датської газети Dagbladet Information показало, що обладнання поставляли у Саудівську Аравію, Об'єднані Арабські Емірати, Катар, Оман, Марокко і Алжир.

BAE Systems заявила, що ці технології відіграють ключову роль у боротьбі з тероризмом. Компанія наполягає, що угоди не порушують британське законодавство.

ОАЕ, Оман і Саудівська Аравія не відповіли на запит ВВС.

Поки не можна з упевненістю сказати, як саме використовують ці технології країни, їх отримали. Проте, правозахисники зазначають, що після того як по Близькому Сходу прокотилася хвиля повстань, відома як "арабська весна", рівень кібер-шпигунства в багатьох країнах помітно підвищився.

У багатьох країнах, з якими співпрацює BAE Systems, завдяки посиленню внутрішнього стеження представники громадянського суспільства і поборники демократії опинилися під зростаючим тиском з боку своїх урядів.

Новини на цю ж тему