Ботулізм в Україні: 60 випадків і проблема із сироваткою

риба Копирайт изображения unian

За три місяці в Україні зафіксували 62 випадки ботулізму - харчової інфекції. З них дев'ять - смертельні, повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Оксана Сивак.

Чиновниця наголосила, що майже всі інциденти пов'язані зі вживанням в'яленої риби домашнього і промислового виробництва.

Особливо, за її словами, насторожує те, отруєння сталися через промислово приготовану рибу. Продукцію таких компаній потрібно конфісковувати, вважає пані Сивак.

"Ця хвороба може проявитися у період від двох до 24 годин. За найперших симптомів отруєння необхідно терміново звертатися до лікарів. Чим раніше ввести сироватку, тим краще", - сказала пані Сивак.

Вона визнала, що в Україні є величезні проблеми з наявністю протиботулінічної сироватки. Сироватка потребує спеціальних умов утримання і має свої терміни придатності.

"Із сироваткою - суперпроблема. Ми можемо використовувати лише зареєстровані препарати. На сьогодні жодного препарату в Україні не зареєстровано. Усі перемовини з виробниками, на жаль, закінчилися безуспішно. Виробникам постачати препарати невигідно. Ми маємо домовленості з міжнародними організаціями щодо гуманітарної допомоги сироватками проти ботулізму. З Міжнародним Червоним Хрестом та ПРООН. Ми просимо якнайбільше доз, можливо, декілька сотень", - повідомила пані Сивак.

У МОЗ кажуть, що минулого року зафіксували 105 випадків ботулізму, з них 12 смертельних.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему