Прихильники Навального поїхали до Києва через Роскомнадзор

ДПСУ Копирайт изображения UNIAN

У ДПСУ повідомили, що IT-консультант Фонду боротьби з корупцією, директор компанії Newcaster.tv Владислав Здольніков і політичний активіст Олександр Брусенцев попросили в Україні політичного притулку.

У розмові з Російською службою Бі-бі-сі вони уточнили, що виїхали до Києва через скаргу, яку Роскомнадзор направив у МВС РФ.

Документ мав дати право перевірити прихильників Фонду, який заснував опозиціонер Олексій Навальний, через підозру в тому, що активісти організації помилково блокували інтернет-сайти.

Про лист Роскомнадзора до МВС вранці 15 червня повідомила газета "Ведомости".

Скаргу направили після того, як минулого тижня кілька сайтів, яких немає у чорному списку Роскомнадзора, заблокували через уразливість в системі.

Серед заблокованих був інтернет-кінотеатр Ivi, панель управління хостингом Selectel в кабінеті користувача, а також сайт видання "Медуза". Через цю уразливість пов'язували масштабний збій у роботі онлайн-сервісів Сбербанку, що вплинув на користувачів ще кількох великих російських банків.

Дізнавшись про заяву МВС, прихильники ФБК вирішили на деякий час покинути Росію і в ніч на четвер перетнули кордон в пункті пропуску Троєбортне-Бачевськ. Майже о третій дня Держприкордонслужба України повідомила про те, що двоє російських опозиціонерів попросили в країні політичного притулку.

Владислав Здольник і Олександр Брусенцев у розмові з Російською службою Бі-бі-сі підкреслили, що до української влади через політичний притулок вони поки не мають наміру звертатися.

Пан Здольник розповів Російській службі Бі-бі-сі: "Ми нікому не віддавали наші паспорти, нещодавно дісталися до Києва і поки хочемо почекати, подивитися, як розвиватиметься ситуація навколо скарги Роскомнадзору в МВС".

За його словами, вони вирішать чи повертатися у Росію чи ні з огляду на ситуацію.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему