Велика Британія пригрозила Насірову судом

насіров Копирайт изображения UNIAN
Image caption Роман Насіров наполягає, що не має громадянства Великої Британії

Посольство Великої Британії в Україні оприлюднило заяву щодо судового процесу над відстороненим керівником ДФС Романом Насіровим, в якій наполягло на його британському громадянстві та вказало на можливе кримінальне переслідуванні в Британії.

"Ми глибоко стурбовані з приводу нещодавнього рішення Солом'янського суду Києва, де докази, надані Великою Британією в рамках справи проти Романа Насірова, були визнані неприйнятними та відхиленими", - йдеться у заяві посольства Великої Британії.

Окрім цього, у заяві натякають, що проти пана Насірова може початись судовий процес у самій Великій Британії.

"На цьому етапі відповідні органи Великої Британії вивчать усі факти, щоб встановити, чи мали місце кримінальні правопорушення з боку громадянина Великої Британії, який може постати перед судом у Сполученому Королівстві", - заявили у посольстві.

На думку представників Великої Британії, ця ситуація підкреслює нагальну потребу "в незалежній прозорій судовій системі та створенні антикорупційного суду".

Антикорупційні прокурори стверджують, що пан Насіров має британське громадянство. Цю інформацію їм нібито надало посольство Великої Британії.

Сам підозрюваний чиновник заперечує наявність британського паспорту.

8 червня посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф заявила, що лист британської сторони до НАБУ щодо громадянства відстороненого глави ДФС Романа Насірова є справжнім.

"Посольство ВБ підтверджує направлення листа НАБУ від 06.03.2017 та подальшої інформації, наданої Паспортною службою ВБ українській стороні", - йшлося у повідомленні пані Гоф.

НАБУ підозрює Насірова у ‎причетності до махінацій в "газовій справі" депутата і бізнесмена ‎Олександра Онищенка.

Йому інкримінують зловживання владою, що спричинило збитки державі на 2 ‎мільярди гривень.

У березні пан Насіров вийшов із СІЗО під заставу у 100 мільйонів гривень.

8 червня Солом'янський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання обвинувачення про зарахування до державного бюджету 100 млн грн застави, внесеної за Романа Насірова.

Прокурори аргументували таку вимогу тим, що пан Насіров не здав британський паспорт, який в нього нібито є.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему