У Франції почався другий тур парламентських виборів

Напередодні виборів Еммануель Макрон Копирайт изображения Reuters
Image caption Напередодні виборів Еммануель Макрон їздив на велосипеді із дружиною

Партія президента Еммануеля Макрона "Вперед, республіко!" лідирувала в першому турі, і розраховує зміцнити свої позиції в парламенті, аби створити базу для проведення реформ.

Після другого туру партія Макрона і "Демократичної рух" можуть, за оцінками експертів, зайняти 445 з 577 місць у нижній палаті парламенту.

Партії із більш багатою історією закликали виборців підтримати суперників пана Макрона, щоб перешкодити монополізації влади.

Пан Макрон створив партію "Вперед, республіко!" в квітні 2016 року, половина її кандидатів практично не має політичного досвіду.

Вибори в національну асамблею проводять у два тури. 18 червня голосують виборці в тих округах, де кандидати в першому турі не отримали понад 50% голосів.

У першому раунді партія Макрона і "Демократичної рух" разом зібрали 32,3% голосів.

Друге місце в першому турі зайняла правоцентристська партія "Республіканці" екс-президента Ніколя Саркозі з результатом в 15,77%. Крайньоправі "Національний фронт" Марін Ле Пен отримав 13,2% голосів. Соціалістична партія попередника Макрона Франсуа Олланда, яка втратила статус правлячої, а також їх союзники отримали лише 9,5%.

Явка у першому турі була найнижчою за весь час існування П'ятої республіки (з 1958 року).

Один з лідерів партії "Республіканці" Франсуа Бару після першого туру заявив, що низька явка виборців свідчить про "глибокий розкол" у французькому суспільстві, а пані Ле Пен сказала, що виборчу систему Франції треба реформувати.

Партія "Вперед, республіко!" висунула до парламенту кандидатів, серед яких є студенти та пенсіонери. Відбір кандидатів проводили через резюме, які надсилали електронною поштою.

Новини на цю ж тему