У Раді Європи занепокоєні умовами в українських в’язницях

Копирайт изображения Укрінформ

Комітет проти тортур Ради Європи занепокоєний поганими умовами утримання в'язнів в українських тюрмах, зокрема через силове "вибивання" зізнань та ситуацією з довічно ув'язненими. Про це йдеться у доповіді комітету, представленій у понеділок.

У звіті спостерігачі, які відвідали кілька українських тюрем у листопаді минулого року, відзначають певні покращення з 2013 р., наприклад, створення єдиної Національної поліції, однак звертають увагу на численні проблеми пенетенціарної системи.

"Нелюдські умови"

Серед проблемних моментів: жорстокість зі сторони поліцейських, які, за даними комітету, продовжують силою "вибивати" зізнання (з використанням кийків чи пластикових пляшок з водою), погане медичне забезпечення в'язниць, ускладення доступу затриманих до адвокатів, а також перевищення 72-годинних строків затримання без рішення суду.

Особливу увагу спостерігачі звернули на "нелюдські" умови утримання у СІЗО в Одесі та Києві.

Іншою "давньою проблемою" у звіті назвали "проблематичну ситуацію" з тюремним персоналом, який йде зі служби через низькі зарплати і стрес, що створює кадрові проблеми для пенітенціарної системи.

У комітеті додають, що отримали свідчення про жорстоке поводження з довічно ув'язненими.

Автори звіту очікують на офіційну реакцію української влади на звіт, яку комітет обіцяє опублікувати.

Новини на цю ж тему