Розшифрували 2600-річну записку: автор просив вина

уламок Копирайт изображения Getty Images

Вчені з університету Тель-Авіва знайшли невідомий текст на керамічному уламку, який відкопали ще в 1960-х роках у місті Арад. У записці на черепку йдеться про закупівлю вина.

До недавнього часу одна зі сторін уламка вважалася порожньою.

На лицьовій стороні були службові записки і облік військових фінансів.

Зворотну частину вдалося розпізнати лише зараз за допомогою нової системи сканування. На невидимій оку стороні послання автор пише про постачання олії і просить прислати вина для потреб гарнізону.

Як можна зрозуміти з тексту, чиновник, який відповідає за забезпечення в гарнізоні, мав отримати провіант. Разом з маслом і борошном відправили супровідний лист на керамічному фрагменті.

Передбачається, що адресатом послання був офіцер логістики Елішив бен-Ошаяху, а автором послання Хананіяху з міста Беєр-Шева.

Лист починається з дружнього вітання: "Твій друг Хананіяху цим посилає привіт вам [Еліашіву і вашій родині] і да благословить вас Бог".

Далі йде згадка про квитанції, прохання про пересилання срібла і олії, а також побажання не надсилати якийсь певний товар.

Дослідники датують уламок, 600-им роком до нашої ери. Це означає, що листування відбувалася незадовго до підкорення Іудеї вавилонським царем Навуходоносором II.

Новини на цю ж тему