Заступник гендиректора Одеського НПЗ отримав 5 років умовно

Одеський НПЗ Копирайт изображения UNIAN

Заступник гендиректора Одеського НПЗ Дмитро Веремєєв пішов на угоду зі слідством і отримав 5 років умовно. Про це повідомив прокурор Одеської області Олег Жученко.

За його словами, пан Веремєєв надав слідству свідчення у "справі Курченко": про низку документів, а також про підозрюваних.

Пан Веремєєв має також компенсувати частину з двох мільярдів збитків, які завдали державі.

Районний суд Одеси раніше виніс вирок про спецконфіскацію цілісного майнового комплексу Одеського НПЗ у рамках укладення угоди зі слідством - про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

"Як знаряддя злочину злочинної організації Курченка", - додав він.

"Завод перейшов у власність держави в особі Кабінету Міністрів. Сподіваюся на швидкий і прозорий аукціон з приватизації", - також написав на Facebook очільник ГПУ.

У квітні правоохоронці затримали у Борисполі заступника директора ПАТ "Одеський нафтопереробний завод" за підозрою в організації фіктивного вивезення нафтопродуктів.

Тоді Юрій Луценко пояснив, що підозрюваний є фігурантом справи Сергія Курченка.

Генпрокурор також сказав, що під його керівництвом "в часи Януковича оформлено фіктивний вивіз в порядку реекспорту (...) понад 700 тис. тонн світлих нафтопродуктів".

За його словами, та операція відбулася без сплати митних платежів та зборів.

"Внаслідок таких дій до Державного бюджету України не надійшло податків на суму понад 2,1 мільярдів гривень", - зазначив генпрокурор.

Новини на цю ж тему