Білий дім: коаліція має право на самозахист в Сирії

Літак США Копирайт изображения Getty Images

США залишає право на самозахист у Сирії, заявив прес-секретар Білого дому Шон Спайсер. Міжнародна коаліція працюватиме над відновленням спільної координації із російськими ВКС.

У понеділок Росія заявила, що припиняє взаємоді. зі Сполученими Штатами в рамках меморандуму про запобігання інцидентів в небі над Сирією.

"Зрозуміло, ми будемо робити все що можемо, щоб захистити наші інтереси. У нас завжди буде право на самооборону", - заявив прес-секретар Білого дому Шон Спайсер на брифінгу в п'ятницю.

За його словами, треба тримати "відкритими канали зв'язку, щоб уникати можливих конфліктів".

Раніше Росія оголосила, що більше не буде співпрацювати зі США в небі над Сирією після того як сили коаліції, очолюваної США, збили в провінції Ракка військовий літак сирійських ВВС.

Американські військові стверджують, що сирійський військовий літак скинув бомби неподалік від загону повстанців, яких підтримують США, після чого був збитий їхнім літаком.

У російському міноборони назвали дії США військовою агресією і що тепер будь-які повітряні об'єкти,у тому числі літаки і безпілотні апарати міжнародної коаліції, які виявили на захід від річки Євфрат розглядатимуть як повітряні цілі.

Меморандум про запобігання інцидентів узгодили із країнами в 2015 році. Його мета - запобігти зіткнення або конфлікти між ВКС РФ і американською авіацією у небі над Сирією.

Новини на цю ж тему