Напад у мечеті в північному Лондоні скоїв 47-річний житель Кардіффа

Лондон Копирайт изображения AFP

BBC стало відомо, що напад на людей у мечеті в північному Лондоні в ніч на понеділок здійснив 47-річний житель Кардіффа Даррен Осборн.

Чоловік орендував автофургон, на якому врізався у натовп. Люди зібралися біля мусульманського общинного центру неподалік від станції метро Finsbury Park. Через напад 10 людей поранені і один помер (поліція не може підтвердити або спростувати, чи настала його смерть в результаті атаки чи ні, або чи йому надали медичну допомогу після наїзду).

Прем'єр-міністр Тереза Мей назвала напад на мечеть в північному районі Лондона не менш огидним, аніж нещодавні події у Британії.

Комісар лондонської поліції Крессида Дарк назвала подію очевидним нападом на мусульман.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Прем'єр-міністр і комісар лондонської поліції зустрілися з релігійними лідерами в мечеті, біля якої стався напад

Вона повідомила, що в районі поблизу релігійних установ, посилено патрулюватимуть поліцейські.

За словами міністра у справах безпеки Бена Уоллеса, який скоїв напад на людину, поліція раніше про нього не знала.

Тереза Мей повідомила, що водій фургона діяв самостійно, і вже через вісім хвилин після інциденту поліція кваліфікувала його як теракт.

"Протягом багатьох років ми занадто терпимо ставилися до екстремізму", - сказала вона.

За її словами, це нагадування про те, що "тероризм, екстремізм і ненависть можуть приймати різні форми".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів
Напад на мусульман у північному Лондоні

Виступивши із заявою біля своєї резиденції на Даунінг-стріт, прем'єр вирушила в мечеть Фінсбері-парк, де вона зустрілася із релігійними лідерами.

Очевидець події Абдал Рахман розповів BBC, що, направивши свій фургон у натовп вірян, водій намагався втекти, вигукуючи: "Я хочу вбивати мусульман, я хочу вбивати мусульман.

"Я вдарив його в живіт, а потім разом з іншими його притиснули до землі, що він не міг поворухнутися і тримали його до приїзду поліції ", - додав він.

Ще один очевидець Аділ Рана розповідає, що "люди копали і били його, і це зрозуміло, через те, що він зробив".

Як каже імам мусульманського общинного центру Мохаммед Махмуд, відразу після інциденту люди зупинили поліцейську машину, яка їхала повз.

Новини на цю ж тему