У Пекіні знайшли "підземне житло для 400 людей"

Фото, зроблене 14 січня 2014 року, показує кота на вході до імпровізованого підземного житла Копирайт изображения AFP/Getty Images
Image caption У Пекіні часто можна побачити, як підвали перетворюють на житлові приміщення, як цей об'єкт, сфотографований у 2014 році

Свіжий приклад, коли в Пекіні знайшли приблизно 400 людей, які живуть під землею, у підвалі житлового комплексу, засвідчив глибину кризи із житлом у Китаї.

На днях державне радіо Китаю повідомило про мережу підземних приміщень без вікон - з одним лиш аварійним виходом - у житловому комплексі Юлонь-Гарденс, що розташований на північному сході Пекіна і популярний серед заможних емігрантів.

Його мешканці - частина приблизно мільйона людей, відомих як шудзу, або плем'я пацюків. Це люди, які оселилися у поділених на оселі бомбосховищах і бункерах, побудованих у підземеллі Пекіна в 1970-х і 1980-х роках.

Разючий контраст

У повідомленні державного радіо КНР (китайською) сказано, що власники житла в комплексі Юлонь-Гарденс помітили незнайомі обличчя, що викликало в них підозру.

Згодом вони виявили сплетіння прихованих кімнаток за дверима до підвального приміщення однієї з веж комплексу.

Все підземелля було поділене на окреме житло, включно з кухнями і кімнатами для куріння.

Жили там робітники-мігранти, а умови життя слугували разючим контрастом з розкішшю житла в тому комплексі.

Наразі незрозуміло, чи підземне житло було легальне. Місцева влада проводить розслідування.

У радіоповідомленні сказано, що підвал належить місцевій владі, але найімовірніше, площу здавали в оренду.

У минулому китайська влада заохочувала використання таких об'єктів під житло та для інших цілей, однак останнім часом дозволи на використання підвальних приміщень припинили видавати у зв'язку з побоюваннями щодо стану безпеки.

У 2015 році влада провела масивну операцію виселення з такого житла понад 120 000 шудзу.

Копирайт изображения AFP/Getty Images
Image caption Багато таких приміщень не мають вікон

Новини на цю ж тему