Деніел Дей-Льюїс оголосив, що завершує акторську кар'єру

Дэниэл Дэй-Льюис Копирайт изображения PA
Image caption Деніел Дей-Льюїс - єдиний актор, якому вдалося отримати три "Оскари" за найкращу чоловічу роль

Триразовий лауреат премії "Оскар" за найкращу чоловічу роль британський актор Деніел Дей-Льюїс оголосив, що більше не буде зніматися в кіно.

У заяві, яку оприлюднив агент 60-річного Дей-Льюїса, зазначено, що він "більше не буде працювати актором".

Там також ідеться, що це особисте рішення самого Деніела Дей-Льюїса, і що він "безмежно вдячний всім своїм колегам і глядачам".

Він зіграв свою першу роль в кіно ще підлітком, у фільмі "Неділя, проклята неділя" 1971 року.

На рахунку актора не так багато фільмів, він завжди ретельно обирав кінопроекти і зазвичай знімався лише раз на три-п'ять років.

Тричі за свої ролі він був удостоєний премії "Оскар" - за фільми "Моя ліва нога" (1989), "Нафта" (2007) і "Лінкольн" (2012).

Серед інших його відомих робіт - "Останній з могікан" (1992), "Боксер" (1997) і фільм Мартіна Скорсезе "Банди Нью-Йорка" (2002).

Цього року вийде останній фільм за його участі - "Примарна нитка" Пола Томаса Андерсона, в якому зображений світ моди в Лондоні 1950-х років.

2013 року журналом Time визнав Деніела Дей-Льюїса одним зі 100 найбільш впливових людей у світі.

"Я вже кілька разів в житті говорив собі і всім, що більше ніколи не буду зніматися в кіно. Однак щоразу повертаюся, граю, і знову мені дають всі ці дурні статуетки та призи за кращу чоловічу роль. Але ніколи я не повертався з думкою про те, що повинен зіграти, щоб отримати "Оскар". Це не про мене", - говорив Дей-Льюїс в одному інтерв'ю.

Також на цю тему