Промова Єлизавети ІІ: без Трампа і про "брекзит"

Королеву супруводжував принц Чарльз Копирайт изображения РА
Image caption Королеву супроводжував принц Чарльз

Королева Єлизавета II відкрила чергову сесію британського парламенту і виступила з тронною промовою.

Єлизавета II зачитала програмну промову, яку підготував уряд і детально повідомила про плани прем'єр-міністра на найближчий час. Так, у цьогорічній промові королеви багато йшлося про те, що уряд планує робити з "брекзитом".

Вісім з 24 проектів законів стосувалися виходу Британії з ЄС. Королева зазначила, що пріоритетом уряду є забезпечення найкращої можливої угоди щодо "брекзиту".

Королева традиційного згадала про майбутні державні візити. Вона зазначила, що вони з принцом Філіпом з нетерпінням чекають на короля Іспанії у липні.

При цьому вона не згадала нічого про державний візит президента США Дональда Трампа.

Копирайт изображения ВВС
Image caption Палата лордів у повному складі

Як зазначив помічник редактора рубрики політика ВВС Норман Сміт, королева не згадала про візит пана Трампа, тому що дата ще не визначена.

Королева виголошувала промову за відсутності чоловіка, який перебуває у лікарні з інфекцією. Поряд з королевою був її старший син, принц Чарльз.

Цього року королева виголошувала промову після позачергових парламентських виборів, які принесли несподіваний результат - консерватори втратили абсолютну більшість у нижній палаті.

Традиція, за якою монарх відкриває нову сесію парламенту, з'явилася ще в XVI столітті. Це дуже яскрава церемонія: королева в кареті виїжджає з Букінгемського палацу і прибуває до Палати лордів.

Цього року тронна промова відбулась менш урочисто, ніж в минулі роки.

Новини на цю ж тему