Підозрюваний у підготовці вибуху в Брюсселі був вихідцем з Марокко

вибух Копирайт изображения REUTERS/REMY BONNAFFE
Image caption Місцевому адвокату вдалося зняти момент вибуху

Поліція Брюсселя встановила особу чоловіка, підозрюваного в спробі влаштуватипотужний вибух на Центральному вокзалі міста. Це - 36-річний виходець з Марокко, який вже привертав увагу поліції.

Підозрюваний, ім'я якого поки що не називають, мешкав у брюссельському районі Моленбек. В ніч на середу поліція провела там кілька рейдів. У цьому ж районі жили підозрювані в причетності до терактів у Парижі.

Чоловіка поранила поліція і він помер після того, як влаштував невеликий вибух, який влада вважає терактом.

За словами влади, вибуховий пристрій був начинений цвяхами і міг спровокувати набагато потужніший вибух, але спрацював не так, як планував підозрюваний.

Спочатку повідомляли, що у нападника був пояс смертника, але ця інформація не підтвердилася. В результаті інциденту більше ніхто не постраждав.

Міністр оборони Стівен Вандепут похвалив військових за те, що вони діяли за інструкцією і відкрили вогонь по нападнику, коли вибухнула сумка.

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Після вибуху вокзал евакуювали

ЗМІ повідомляють, що підозрюваний був відомий поліції, але даних про його причетність до терористичної діяльності не було.

Після екстреної наради прем'єр-міністр Бельгії пообіцяв вжити додаткових заходів для підтримання безпеки на станціях, громадських місцях і під час великих заходів.

Центральний вокзал - один з трьох основних залізничних вокзалів Брюсселя.

У березні 2016 року в нападах на аеропорт і метро Брюсселя, відповідальність за які взяло нас себе екстремістське угруповання "Ісламська держава", загинули 32 людини. Відтоді людні місця в бельгійській столиці постійно патрулює не тільки поліція, але і армія.

Вважається, що той ж брюссельський осередок "ІД" організував теракти в Парижі в листопаді 2015 року, в результаті яких загинули 130 людей.