Трамп пропонує встановити сонячні батареї на стіні з Мексикою

Стіна Копирайт изображения AFP
Image caption Пропозиція Дональда Трампа звести стіну на кордоні з Мексикою спричинила скандал ще під час його передвиборчої кампанії

Президент США Дональд Трамп розповів своїм прихильникам про ідею встановити сонячні батареї на стіні уздовж кордону з Мексикою, яку він пропонує побудувати.

На мітингу в Айові пан Трамп розповів, що батареї зможуть виробляти дешеву енергію і допоможуть оплатити будівництво скандальної стіни.

Він також заявив, що план належить виключно йому: "Відмінний задум, правда? Гарна? Моя ідея!"

Однак пропозиції встановити сонячні панелі на стіну надходили американській владі і раніше.

Під час передвиборчої кампанії Трамп обіцяв побудувати стіну на кордоні з Мексикою, щоб зупинити незаконну імміграцію і контрабанду наркотиків.

Він також обіцяв, що змусить Мексику оплатити будівництво, проте мексиканський президент Енріке Пьнья Ньєто відхилив цей план.

"Унікальна ідея"

У виступі на мітингу, схожому на передвиборчий захід, Трамп заявив радісним прихильникам, що поділиться з ними ідеєю, про яку вони ще не чули.

"Ми думаємо про щось унікальне, ми думаємо про південний кордон, де багато сонця і спеки. Ми думаємо побудувати стіну як "сонячну стіну", щоб вона виробляла енергію і окупилася. Таким чином, Мексиці доведеться платити набагато менше, і це добре, правда?", - зазначив пан Трамп.

"Стіна з сонячною енергією, батареї, краса. Я маю на увазі, подумайте про це, чим вище вона буде, тим більше користі принесе", - додав президент.

Понад 200 компаній надали свої проекти стіни на кордоні, відгукнувшись на пропозицію міністерства внутрішньої безпеки США.

Серед них щонайменше одна компанія - Gleason Partners з Лас-Вегаса - запропонувала стіну зі сталі, цементу і сонячних батарей.

Двоє науковців також пропонували ідею стіни з сонячними батареями в статті для Wall Street Journal у березні.

Новини на цю ж тему