Трамп: записів розмов із екс-керівником ФБР немає

Дональд Трамп і Джеймс Комі Копирайт изображения Reuters

Президент США Дональд Трамп заявив, що не записував розмови із колишнім директором ФБР Джеймсом Комі.

"З огляду на всі нещодавні повідомлення про стеження, перехоплення, викриття і незаконні витоки інформації, я поняття не маю, чи існують "плівки" із записами моїх розмов із Джеймсом Комі", - написав президент Трамп у Twitter у четвер.

У травні, через три дні після звільнення пана Комі, президент Трамп натякав у своєму Twitter, що такі записи у нього, ймовірно, є. Він також заявляв, що для пана Комі "було б краще", якби записів не було.

"Перед тим як "зливати" інформацію пресі, Джеймсу Комі краще переконатися, що не існує записів наших розмов", - писав тоді президент США.

Білий дім не підтверджував і не спростовував наявність записів.

Заяву пана Трампа тоді сприйняли як спробу натиснути на пана Комі перед слуханнями в комітеті сенату з розвідки, під час яких колишній директор ФБР мав розповісти про розслідування імовірних зв'язків команди президента Трампа з Росією.

Дональд Трамп звільнив пана Комі у відставку 9 травня. 15 травня сенатори Чарльз Шумер, Ліндсі Грем і Майк Лі закликали президента передати владі записи розмов зі паном Комі, якщо вони є.

Лідер демократів в сенаті США Шумер заявляв, що знищення записів розмов пана Трампа і пана Комі буде порушенням закону.

"Якщо записів не існує, він [Трамп] повинен вибачитися перед Комі і американським народом за дезінформацію", - говорив сенатор.

Після відставки пан Комі розповів, що на посту керівника ФБР вів записи своїх зустрічей із президентом Трампом, коли йому здалося, що їхній зміст є неприпустимим.

Американські ЗМІ писали, що президент вимагав від голови ФБР лояльності, у тому числі через розслідування імовірного втручання Росії у вибори в США.

Також на цю тему

Новини на цю ж тему